- 20%

Uriage – Bariederm Cica Creme (SPF 50+)

Original price was: 2,200 Lekë.Current price is: 1,760 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage – Bariederm Cica Creme (SPF 50+)

Krem ​​mbrojtës riparues, ideal për lëkurën e brishtë si pasojë kruarjeve, mbinxehjeve, pas procedurave dermo-estetike, tatuazheve etj.

Izolon dhe Mbron
Mbrojtje e dyfishtë:

 • Patenta Poly-2P krijon një “efekt të ndihmës së shpejtë” për të izoluar dhe mbrojtur lëkurën nga agjentët e jashtëm.
 • Mbrojtje shumë e lartë SPF 50+, mbron dhe ndihmon në parandalimin e shenjave kafe.

Riparon
Kompleksi i patentuar GF-Repair stimulon faktorët e rritjes për të promovuar riparimin epidermal.

Pastron dhe Qetëson
Uji termal i kombinuar me D-Panthenol qetëson menjëherë ndjesitë e diskomfortit.
Bakër-Zink kufizon rrezikun e përhapjes bakteriale.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni 1 deri në 2 herë në ditë në lëkurën që është pastruar më parë me Bariéderm Cleansing Cica-Gel.
Në rast të ekspozimit në diell, riaplikojeni çdo 2 orë dhe pas notit. Shmangni konturin e syve.

Për fëmijë dhe të rritur.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet me pompë

Sasia

40ml

SPF

50+

AQUA (WATER, EAU) ● ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE ● NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE ● CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE ● DICAPRYLYL ETHER ● DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE ● SODIUM CHLORIDE ● ETHYLHEXYL TRIAZONE ● DIMETHICONE ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● GLYCERYL BEHENATE ● PANTHENOL ● PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE ● BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ● DISTEARDIMONIUM HECTORITE ● MAGNESIUM SULFATE ● HYDROGENATED POLYDECENE ● METHYLPROPANEDIOL ● POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE ● TOCOPHERYL ACETATE ● BUTYLENE GLYCOL ● COPPER GLUCONATE ● GLYCERIN ● PROPYLENE CARBONATE ● PROPANEDIOL ● TRIACONTANYL PVP ● XANTHAN GUM ● CITRIC ACID ● ZINC GLUCONATE ● POLYQUATERNIUM-61 ● HYALURONIC ACID ● SILANETRIOL ● BHT ● BORAGE SEED OIL AMINOPROPANEDIOL AMIDES ● GLUTAMYLAMIDOETHYL INDOLE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Bariederm Cica Creme (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART