- 20%

Uriage – Age Lift Intensive Firming Smoothing Serum

Original price was: 4,900 Lekë.Current price is: 3,920 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage Age Lift Intensive Firming Smoothing Serum

Serumi Uriage Age Lift Intensive Forming Smoothing zëvendëson Serumin Uriage Age Protect Multi-Action Intensive, duke mbajtur të njëjtën formulë.

Ky serum intensiv vepron si në rrudha ashtu edhe në qëndrueshmëri, ndërsa mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm të përditshëm.

Së pari, formula përmban një derivat Retinol të shoqëruar me acid hialuronik dhe AHA për një efekt intensiv kundër plakjes. Së bashku këta përbërës funksionojnë në mënyrë sinergjike për të reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave duke përmirësuar qëndrueshmërinë, shkëlqimin dhe strukturën e lëkurës. Më pas, kompleksi Blue Light Barrier mbron nga efektet e dëmshme të dritës blu, ndërsa Filmexel shmang ngjitjen e grimcave të ndotjes.

Prandaj, ky serum mbron lëkurën edhe nga efektet e dëmshme të faktorëve të tillë që kontribuojnë më tej në plakjen e lëkurës.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme.
 • Formuluar pa: parabene, alkool.

Retinyl palmitate: është një derivat i retinolit që përdoret për efikasitetin dhe tolerancën e lartë. Si rezultat, ai nxit rinovimin e qelizave të lëkurës dhe punon për të reduktuar dukshëm shfaqjen e linjave dhe rrudhave, duke promovuar lëkurë më të lëmuar, më të fortë dhe rrezatuese.

Acidi hialuronik: me peshë të ulët molekulare ka aftësinë për të rimbushur lagështinë në lëkurë, duke siguruar që ajo të mbetet elastike dhe rinore. Prandaj jo vetëm që hidraton lëkurën, por edhe e mbush atë, duke reduktuar shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave, si dhe duke përmirësuar qëndrueshmërinë e lëkurës;

Filmexel:  përbëhet nga dyllë bimore që krijojnë një shtresë mbrojtëse në lëkurë dhe në këtë mënyrë e mbrojnë atë nga grimcat e ndotjes;

Ekstrakti i farës së kakaos Theobroma (Kakao) lufton dëmtimin e radikalëve të lirë të shkaktuar nga drita blu.

AHA-të: nxisin rinovimin e lëkurës dhe eksfolojnë butësisht lëkurën. Si rezultat, rrudhat zbuten ndërsa tekstura e lëkurës rafinohet dhe shkëlqimi i saj kthehet;

Vitaminat C dhe E: kanë përfitime të fuqishme antioksiduese dhe kundër plakjes që ndihmojnë në parandalimin dhe korrigjimin e plakjes së lëkurës. Në të njëjtën kohë, përmirësoni tonin dhe shkëlqimin e lëkurës.
Uji termal Uriage: natyralisht i pasur me minerale, qetëson lëkurën dhe lehtëson ndjesitë e parehatisë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni Serumin  në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në lëkurë të pastër dhe të thatë.

Shmangni kontaktin me sytë.

Në rast ndjesie shpimi , largojeni aplikimin.

Firma

Uriage

Mosha

35+

Forma

flakon me aplikator

Sasia

30ml

AQUA/EAU URIAGE — PROPANEDIOL — LACTIC ACID — ISODECYL NEOPENTANOATE — POLYSORBATE 60 — GLYCERIN — BUTYLENE GLYCOL — SODIUM HYDROXIDE — CETYL ALCOHOL — LIMNANTHES ALBA SEED OIL (LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL) — SORBITAN STEARATE — ASCORBYL TETRAISOPALMITATE — TOCOPHERYL ACETATE — SODIUM HYALURONATE — RETINYL PALMITATE — CROTON LECHLERI RESIN EXTRACT — TOCOPHEROL — ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER — DIMETHICONE — CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT — CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) — CHLORPHENESIN — XANTHAN GUM — PARFUM (FRAGRANCE) — MICA — O-CYMEN-5-OL — KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT — ADENOSINE — THEOBROMA CACAO SEED EXTRACT (THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED EXTRACT) — TIN OXIDE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Age Lift Intensive Firming Smoothing Serum”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART