- 20%

Uriage – Age Lift Day Cream (SPF 30)

(1 përshtypje mbi produktin)

3,760 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Uriage Age Lift Day Cream (SPF 30)

Uriage Age Lift vepron si tek rrudhat ashtu edhe në qëndrueshmërinë e lëkurës, ndërsa mbron lëkurën nga agresionet e jashtëm të përditshëm si drita blu, rrezet UV, ndotja, stresi dhe lodhja. Së pari, formula përmban një derivat Retinol të shoqëruar me acid hialuronik për një efekt intensiv kundër plakjes. Së bashku këta përbërës funksionojnë në mënyrë sinergjike për të reduktuar shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave duke përmirësuar qëndrueshmërinë e lëkurës. Më pas, kompleksi Blue Light Barrier mbron nga efektet e dëmshme të dritës blu, ndërsa Filmexel shmang ngjitjen e grimcave të ndotjes. Së fundmi, SPF 30 mbron nga rrezet UVA dhe UVB.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme.
 • Formuluar pa: parabene, alkool.

Përbërësit aktivë

 • Retinyl palmitate: është një derivat i retinolit që përdoret për efikasitetin dhe tolerancën e lartë. Si rezultat, ai nxit rinovimin e qelizave të lëkurës dhe punon për të reduktuar dukshëm shfaqjen e linjave dhe rrudhave, duke promovuar lëkurë më të lëmuar, më të fortë dhe rrezatuese.
 • Acidi hialuronik: me peshë të ulët molekulare ka aftësinë për të rimbushur lagështinë në lëkurë, duke siguruar që ajo të mbetet elastike dhe rinore. Prandaj jo vetëm që hidraton lëkurën, por edhe e mbush atë, duke reduktuar shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave, si dhe duke përmirësuar qëndrueshmërinë e lëkurës.
 • Filmexel: përbëhet nga dylli bimor që krijon një shtresë mbrojtëse në lëkurë dhe në këtë mënyrë e mbron atë nga grimcat e ndotjes.
 • Ekstrakti i farës së kakaos Theobroma (Kakao): lufton në riparimin e dëmtimit nga radikalët e lira të shkaktuar nga drita blu.
 • Vitaminat C dhe E: kanë përfitime të fuqishme antioksiduese dhe kundër plakjes që ndihmojnë në parandalimin dhe korrigjimin e plakjes së lëkurës. Në të njëjtën kohë, përmirësoni tonin dhe shkëlqimin e lëkurës.
 • Uji termal Uriage: natyralisht i pasur me minerale, qetëson lëkurën dhe lehtëson ndjesitë e parehatisë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes në lëkurë të pastër dhe të thatë.

Shmangni kontaktin me sytë. Në rast ndjesie shpimi, largojeni aplikimin.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

40ml

SPF

30

AQUA/URIAGE WATER — ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE — DIMETHICONE — ETHYLHEXYL SALICYLATE — OCTOCRYLENE — BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE — ISONONYL ISONONANOATE — DICAPRYLYL ETHER — GLYCERIN — GLYCERYL STEARATE — PEG-100 STEARATE — POLYMETHYL METHACRYLATE — BUTYLENE GLYCOL — DIGLYCERIN — ISOCETYL STEARATE — POLYSORBATE 60 — ASCORBYL TETRAISOPALMITATE — TOCOPHERYL ACETATE — RETINYL PALMITATE — SODIUM HYALURONATE — CROTON LECHLERI RESIN EXTRACT —TOCOPHEROL _ — AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER — PHENOXYETHANOL — CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) — PERFUME (FRAGRANCE) — CETYL ALCOHOL — CHLORPHENESIN —MICA _ — AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/BEHENETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER —TETRASODIUM EDTA — CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT — O-CYMEN-5-OL —XANTHAN GUM — CITRIC ACID — KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT — ADENOSINE — TIN OXIDE — THEOBROMA CACAO SEED EXTRACT (THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED EXTRACT) —BHT _

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Uriage – Age Lift Day Cream (SPF 30)
 • .

  Nje krem perfekte dhe qe ta jap ndjesine e frymes se lire ne lekure , me ket krem natyrishem ndjehesh me e re 🙏

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART