- 20%

Uriage – Age Protect Fluide (SPF 30)

3,560 Lekë

I përshtatshëm për lëkurë normale në mikse

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Uriage – Age Protect Fluide SPF 30

Fluid i lehtë i cili vepron si në shenjat e plakjes ashtu edhe në agresionet e përditshëm që dëmtojnë lëkurën: drita blu, rrezet UV, ndotja, stresi, lodhja.

I pasuruar me mbrojtje UV SPF30 dhe përbërës aktivë astringjent, lëkura mbrohet dhe madhësia e poreve ngushtohet, duke e lënë lëkurën krejtësisht të butë.

Parandalon dhe korrigjon shenjat e plakjes
Zvogëlon shfaqjen e vijave të imëta dhe rrudhave, ndihmon në parandalimin e njollave të errëta dhe rikthen gjallërinë dhe shkëlqimin e lëkurës.

Mbron lëkurën
Lëkura është e mbrojtur nga ndotja dhe efektet e dëmshme si drita blu ose UV, falë  Blue Light Barrier* dhe filtrave UV SPF 30.

Ngushton poret
Përbërësit aktiv astringjent ofrojnë një efekt matifikues dhe një veprim të shtuar të ngushtimin e poreve.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë të pastër dhe të thatë. Shmangni kontaktin me sytë.

Nuk është i përshtatshëm për gratë shtatzëna. Në rast ndjesi shpimi hiqeni kremin nga lëkura.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

40ml

SPF

30

AQUA (WATER, EAU) ● ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● OCTOCRYLENE ● POLYMETHYL METHACRYLATE ● ISONONYL ISONONANOATE ● PROPANEDIOL ● GLYCERIN ● DIMETHICONE ● STEARETH-2 ● STEARETH-21 ● DIISOPROPYL SEBACATE ● PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE ● C12-15 ALKYL BENZOATE ● DIISOPROPYL ADIPATE ● PHENOXYETHANOL ● BUTYLENE GLYCOL ● CETYL ALCOHOL ● PARFUM (FRAGRANCE) ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● CHLORPHENESIN ● POLYACRYLATE-13 ● ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● TETRASODIUM EDTA ● CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT ● MICA ● POLYISOBUTENE ● ASCORBYL TETRAISOPALMITATE ● o-CYMEN-5-OL ● TOCOPHERYL ACETATE ● XANTHAN GUM ● RETINYL PALMITATE ● KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT ● ADENOSINE ● SODIUM HYALURONATE ● POLYSORBATE 20 ● CROTON LECHLERI RESIN EXTRACT ● SORBITAN ISOSTEARATE ● THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED EXTRACT ● TIN OXIDE ● BHT ● TOCOPHEROL

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Age Protect Fluide (SPF 30)”

LART