- 20%

Uriage – Age Lift – Revitalizing Night Smoothing Cream

Original price was: 4,700 Lekë.Current price is: 3,760 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage Age Lift Revitalizing Smoothing Night Cream  zëvendëson kremin e natës me shumë veprime detox Uriage Age Protect, duke mbajtur të njëjtën formulë. Thënë kështu, ky krem nate prej kadifeje vepron si në rrudha ashtu edhe në qëndrueshmëri duke përmirësuar oksigjenimin qelizor. Në këtë mënyrë, formula përmban një derivat Retinol të shoqëruar me acid hialuronik për një veprim intensiv kundër plakjes. Këta përbërës ndihmojnë në zvogëlimin e shfaqjes së linjave të imta dhe rrudhave duke përmirësuar qëndrueshmërinë dhe vitalitetin e lëkurës. Përveç kësaj, vitaminat C dhe E rrisin shkëlqimin e lëkurës, ndërsa gjalpi Shea siguron ushqim dhe rehati për lëkurën.

Për më tepër, formula gjithashtu mbron nga drita blu dhe efektet e dëmshme të ndotjes. Ne përfundim, natë pas nate lëkura rigjenerohet, detoksifikohet dhe rikthehet në shkëlqimin e saj natyral.

 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe ato të ndjeshme.
 • Formuluar pa: parabene, alkool.

Retinyl palmitate: është një derivat i retinolit që përdoret për efikasitetin dhe tolerancën e lartë. Si rezultat, ai nxit rinovimin e qelizave të lëkurës dhe punon për të reduktuar dukshëm shfaqjen e linjave dhe rrudhave, duke promovuar lëkurë më të lëmuar, më të fortë dhe rrezatuese.

Acidi hialuronik: me peshë të ulët molekulare ka aftësinë për të rimbushur lagështinë në lëkurë, duke siguruar që ajo të mbetet elastike dhe rinore. Prandaj jo vetëm që hidraton lëkurën, por edhe e mbush atë, duke reduktuar shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave, si dhe duke përmirësuar qëndrueshmërinë e lëkurës;

Filmexel:  përbëhet nga dyllë bimore që krijojnë një shtresë mbrojtëse në lëkurë dhe në këtë mënyrë e mbrojnë atë nga grimcat e ndotjes;
Ekstrakti i farës së kakaos Theobroma (Kakao) lufton dëmtimin e radikalëve të lirë të shkaktuar nga drita blu.

Vitaminat C dhe E: kanë përfitime të fuqishme antioksiduese dhe kundër plakjes që ndihmojnë në parandalimin dhe korrigjimin e plakjes së lëkurës. Në të njëjtën kohë, përmirësoni tonin dhe shkëlqimin e lëkurës.
Uji termal Uriage: natyralisht i pasur me minerale, qetëson lëkurën dhe lehtëson ndjesitë e parehatisë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin e natës në mbrëmje në lëkurë të pastër dhe të thatë. Shmangni kontaktin me sytë. Në rast ndjesi shpimi, largojeni aplikimin.

 

Firma

Uriage

Mosha

30+

Forma

Flakon me pompë

Sasia

40ml

AQUA/EAU URIAGE — DICAPRYLYL ETHER — DIMETHICONE — SQUALANE — PROPYLHEPTYL CAPRYLATE — ISODODECANE — BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER — DICAPRYLYL CARBONATE — GLYCERIN — BUTYLENE GLYCOL — DIGLYCERIN — JOJOBA ESTERS — 1,2-HEXANEDIOL — CETYL ALCOHOL — STEARETH-2 — STEARETH-21 — ASCORBYL TETRAISOPALMITATE — TOCOPHERYL ACETATE — RETINYL PALMITATE — SODIUM HYALURONATE — CROTON LECHLERI RESIN EXTRACT — TOCOPHEROL — SODIUM POLYACRYLATE — POLYGLYCERIN-3 — DIMETHICONE/BIS-ISOBUTYL PPG-20 CROSSPOLYMER — PARFUM (FRAGRANCE) — POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 — CHLORPHENESIN — O-CYMEN-5-OL — ACACIA DECURRENS FLOWER CERA (ACACIA DECURRENS FLOWER WAX) — HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX) — ADENOSINE — LECITHIN — CITRIC ACID — THEOBROMA CACAO SEED EXTRACT (THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED EXTRACT) — T-BUTYL ALCOHOL — LEPIDIUM SATIVUM SPROUT EXTRACT

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Age Lift – Revitalizing Night Smoothing Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART