- 20%

Uriage – Age Absolu Sleeping Mask

Original price was: 5,500 Lekë.Current price is: 4,400 Lekë.

Maskë kundër plakjes për të gjitha llojet e lëkurës

Përshkrimi i Produktit

Uriage Age Absolu Sleeping Mask

Age Absolu Sleeping Mask është një përkujdesje kundër plakjes që stimulon sintezën e kolagjenit.

Vepron në rrudhat, rënien, vëllimin dhe shkëlqimin e të gjithë lëkurave të maturuara, madje edhe ato të ndjeshme.

Ofron veprim të trefishtë

Korrigjimi global kundër plakjes: Përqendrimi i lartë i përbërësve aktivë kundër plakjes redukton shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave, lufton lëkurën e varur dhe humbjen e densitetit.

 • Peptidet e prokolagjenit nxisin sintezën e kolagjenit për të ridensifikuar dhe ngopur lëkurën.
 • Retinoli dhe Acidi Hialuronik shërben për të zbutur dhe forcuar lëkurën.
 • Vitaminat C & E kanë veprim antioksidant për të ndriçuar lëkurën.

Mbrojtje intensive kundër plakjes:

 • Kompleksi i patentuar (Telomers Protect) redukton dëmtimin e qelizave dhe ndihmon në parandalimin e fotoplakjes për shkak të rrezeve UV dhe blu.

Rigjenerim i lartë, rehati dhe ushqim:

 • Ekstrakti i shegës lejon lëkurën të rigjenerohet dhe rivitalizohet.
 • Lëkura ushqehet intensivisht, bëhet më elastike dhe më e butë falë kompleksit vegjetal që rimbush lipidet 100% me origjinë natyrale: Gjalpë Shea + Gjalpë Illipe + Vaj Jojoba.
 • Tekstura e tij ushqyese rozë “efekt qetësie” është e aromatizuar lehtë, jo vajore dhe jo ngjitëse. Ofron një rehati intensive që në zgjim.
 • Krem i freskët në trajtë xheli mbështjell lëkurën për të nxitur depërtimin e përbërësve aktivë gjatë natës (koha ideale që lëkura të riaktivizojë mekanizmat e saj të rigjenerimit).
 • E testuar dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Lëreni maskën të veprojë gjatë gjithë natës në një shtresë të hollë në fytyrë dhe qafë. Aplikojeni çdo ditë ose 2-3 herë në javë sipas nevojës.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

Aqua (Water, Eau), Diglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Octyldodecanol, 1,2-Hexanediol, Cetyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyacetophenone, Shorea Stenoptera Seed Butter, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Parfum (Fragrance), Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, Ethylhexyl Stearate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Butylene Glycol, Retinyl Palmitate, Kappaphycus Alvarezii Extract, Adenosine, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Isostearate, Punica Granatum Fruit Extract, Spirulina Platensis Extract, Tetrapeptide-4, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Tocopherol, Ci 14700 (Red 4).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Age Absolu Sleeping Mask”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART