- 20%

Uriage – Age Absolu Redensifying Rosy Cream

Original price was: 5,500 Lekë.Current price is: 4,400 Lekë.

Krem kundër plakjes i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave

Përshkrimi i Produktit

Uriage Age Absolu Redensifying Rosy Cream

Age Absolu Redensifying Rosy Cream është një krem dite kundër plakjes, që stimulon sintezën e kolagjenit. Vepron në rrudhat, rënien, vëllimin dhe shkëlqimin e të gjithë lëkurave së maturuara, madje edhe ato të ndjeshme.

Ofron veprim të trefishtë

Korrigjimi global kundër plakjes: Përqendrimi i lartë i përbërësve aktivë kundër plakjes redukton shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave, lufton lëkurën e varur dhe humbjen e densitetit.

 • Peptidet e prokolagjenit nxisin sintezën e kolagjenit për të ridensifikuar dhe ushqyer lëkurën.
 • Retinoli dhe Acidi Hialuronik shërben për të zbutur dhe forcuar lëkurën.
 • Vitaminat C & E kanë veprim antioksidant për të ndriçuar lëkurën.

Mbrojtje intensive kundër plakjes:

 • Kompleksi i patentuar (Telomers Protect) redukton dëmtimin e qelizave dhe ndihmon në parandalimin e fotoplakjes për shkak të rrezeve UV dhe blu.
 • Teknologji Blue Light Barrier që mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të dritës blu.

Përforcues i shkëlqimit, rehatisë dhe ushqimit:

 • Lëkura ushqehet intensivisht, bëhet më elastike dhe më e butë falë kompleksit të bimëve rimbushëse të lipideve 100% me origjinë natyrale: Gjalpë Shea + Gjalpë Illipe + Vaj Jojoba.
 • Tekstura e saj rozë e pasur dhe e shkrifët ofron rehati të menjëhershme gjatë gjithë ditës. Me aromë delikate, jo të yndyrshme dhe jo ngjitëse është një bazë e shkëlqyer make-up.
 • Lëkura është ridensifikuar, e shëndetshme dhe duket më e re. Konturet e fytyrës përcaktohen më mirë dhe shkëlqimi natyral rozë rikthehet. I testuar dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në mbrëmje në të gjithë fytyrën dhe qafë.

Firma

Uriage

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

50ml

Aqua (Water, Eau), Caprylic/Capric Triglyceride, C13-15 Alkane, Cetearyl Isononanoate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Diglycerin, Polysorbate60, Tribehenin, Propanediol, Silica, Sorbitan Stearate, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Cetyl Alcohol, Shorea Stenoptera Seed Butter, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sodium Polyacrylate, Hydroxyacetophenone, Potassium Cetyl Phosphate, Mica, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance), Citric Acid, Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, Ci 77891 (Titanium Dioxide), Ethylhexyl Stearate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Butylene Glycol, Retinyl Palmitate, Kappaphycus Alvarezii Extract, Adenosine, Sodium Hyaluronate, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Isostearate, Spirulina Platensis Extract, Tetrapeptide-4, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Tocopherol, Ci 14700 (Red 4).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – Age Absolu Redensifying Rosy Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART