- 20%

Uriage – 1st Soothing Cleansing Oil

Original price was: 2,500 Lekë.Current price is: 2,000 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Uriage – 1st Soothing Cleansing Oil

Gjeni të gjithë ekspertizën e gamës Xémose nga Uriage në një produkt higjienik për fëmijë me tolerancë të lartë, i dedikuar për lëkurë shumë të thatë me tendencë atopike.

Ky vaj qetësues, pastrues i pasuruar me përbërës aktivë rimbushës dhe hidratues, mbron nga tharja e lëkurës, qetëson ndjesitë e kruajtjes që lidhen me lëkurën e thatë dhe lë një shtresë mbrojtëse.

 • Bazë e butë larëse, pa sapun apo parfum, siguron një pastrim delikat.
 • Formula përmban përbërës aktivë që rimbushin lipidet dhe lë një shtresë mbrojtëse hidratuese që mbron lëkurën.
 • Falë Ujit Termal Uriage dhe patentës Cerasterol 2F, ai qetëson dhe forcon në mënyrë të qëndrueshme filmin hidrolipidik të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni në lëkurën e lagur duke e hedhur drejtpërdrejtë në ujë. Shplajeni plotësisht dhe thajeni pa e fërkuar me peshqir vetë duke e prekur me të.

Sasia

500ml

Aqua (Water, Eau), Glycerin, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Sodium Cocoamphoacetate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laureth-8 Coulycar-Glid-60, Sodium Laureth-8 Coulycar-Glid-60 Glucoside, Glyceryl Oleate, Magnesium Laureth Sulfate, Sodium Oleth Sulfate, Polyquaternium-10, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Peg-75 Shea Butter Glycerides, Magnesium Oleth Sulfate, Camnesium Oleth Sulfate, Camnesium Oleth Sulfate, Camnesium Oleth Sulfate, Camnesium Oleth Sulfate, Isophole Oleth Brassil (Raphole Oleth Sulfate, Isophole Rypyl (Raphole Oleth Sulfate / Raphole Brassil) Raphole Stryl (Raphole Rypryl) Raphole Brassil (Rapholry Oleth Sulfate), Isophole Oleth Sulfate (Raphole Raspyl) Raphole Brassil Aminopropanediol Esters, Tocopherol, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Uriage – 1st Soothing Cleansing Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART