U.G.A. Nutraceuticals – Cardiol Forte

3,500 Lekë

Minikapsula që ndihmojnë në normalizimin e nivelit të yndyrnave në gjak dhe parandalimin e formimit të pllakave aterosklerotike

Përshkrimi i Produktit

U.G.A. Nutraceuticals Cardiol Forte

Minikapsulat Cardiol Forte përbëhen nga kombinimi i omega-3 EPA dhe DHA, monakolina nga orizi i kuq i fermentuar dhe polifenole nga ulliri i cili mbron LDL -kolesterolin nga oksidimi, duke luajtur një rol vendimtar në formimin e pllakave aterosklerotike. Normalizimi i niveleve të yndyrnave në gjak është vetëm hapi i parë në parandalimin e formimit të pllakave aterosklerotike.

 • Vijnë në formatin e minikapsulave me madhësi më të vogël dhe lehtësisht të gëlltitshme nga të gjithë.
 • I përshtatshëm për të rritur (18+).

Përbërësit kryesorë:

 • Omega 3 EPA dhe DHA: kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës me marrjen ditore prej 250 mg EPA dhe DHA dhe në ruajtjen e presionit të gjakut me marrjen ditore prej 3 g EPA dhe DHA.
 • Monacolina K: një marrje ditore prej 10 mg monacolin K kontribuon në ruajtjen e niveleve normale të kolesterolit në gjak. E çertifikuar pa citrininë.
 • Koenzima Q10; është një antioksidant i përfshirë në proceset energjetike dhe mbrojtjen e qelizave nga veprimi i radikaleve të lira. Studimet kanë treguar se koenzima Q10 mund të përmirësojë funksionin e muskujve të zemrës.
 • Polifenolet e vajit të ullirit: kontribuojnë në mbrojtjen e lipideve të gjakut nga stresi oksidativ me një dozë ditore prej 5 mg.
 • Vitamina E: kontribuon në mbrojtjen qelizore nga stresi oksidativ pasi shërben si pastrues i radikalëve të lira.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 3 minikapsula në ditë.

Firma

U.G.A. Nutraceuticals

Mosha

18+

Forma

Kapsula

Sasia

90

EPA, DHA, Rice (Oryza sativa L) fermented with Monascus Purpureus, Monacolin K, Coenzyme Q10
Olive (Olea europea L) fruit d.e., Hydroxytyrosol, Vitamin E, Piper nigrum L d.e., Folic Acid, Vitamin B12

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “U.G.A. Nutraceuticals – Cardiol Forte”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART