Trudi – Protective Nappy Change Cream

890 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Trudi – Protective Nappy Change Cream

Veçanërisht i përshtatshëm gjatë ndërrimit të pelenave, kremi Trudi Baby Care është ideal për të parandaluar acarimin dhe skuqjen e lëkurës në zonën e pelenave të foshnjës, ku grumbullimi i urinës dhe fërkimi i vazhdueshëm i pelenave janë të pashmangshme.

Formula e tij përmban 10% oksid zinku që krijon një barrierë mbrojtëse efektive, kur barriera natyrale hidrolipidike nuk është e mjaftueshme. Calendula Officinalis, Poleni, Ulliri, Soja dhe Vaji i Embrionit të Grurit mbron lëkurën e skuqur dhe qetëson kruajtjet dhe djegiet.

Niveli i ulët i yndyrës i lejon lëkurës të marrë frymë lehtësisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin në të ndenjurat e thata dhe të pastra të bebes sa herë që e ndërroni atë.

 

Firma

Trudi

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

100ml

Water, Zinc Oxide, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/ Capric Triglyceride, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Diisostearoyl Polyglyceryl- 3 Dimer Dilinoleate, Coco-Caprylate/Caprate, Cera Alba, C10-18 Triglycerides, Orbignya Oleifera Seed Oil, Magnesium Sulfate, Ricinus Communis Seed Oil, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Calendula Officinalis Flower Extract, Pollen Extract, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Triticum Vulgare Germ Oil Unsaponifiables, Glycine Soja Oil Unsaponifiables, Heliantus Annuus Seed Oil, Ethylhexyl Cocoate, Cocos Nucifera Oil, Copernicia Cerifera Cera, Hydrogenated Castor Oil, Tocopheryl Acetate, Sodium Gluconate, Citric Acid, Parfum, Sodium Benzoate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Trudi – Protective Nappy Change Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART