The Ordinary – Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%

1,590 Lekë

Hidratues me vitaminë C + acid hialuronik për të gjitha llojet e lëkurës

In stock

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%

Suspensioni i vitaminës C 23% në HA përdor vitaminën C të drejtpërdrejtë dhe acidin hialuronik për të ndihmuar në reduktimin e dukshëm të shenjave të plakjes duke zbardhur dhe balancuar tonin e pabarabartë të lëkurës. Kjo formulë pa ujë siguron 23% Acid L-Askorbik të pastër i cili mbetet plotësisht i qëndrueshëm për shkak të mungesës së ujit. Për më tepër, kjo formulë pa ujë mbështetet me acidit hialuronik për hidratim të shtuar.

Shënim: Tekstura pak e grimcuar e këtij produkti është për shkak se pluhurit së vitaminës C, është formuluar në një bazë që ngjason vajore dhe prej ksaj baze çdo aplikim kërkon disa sekonda për t’u përthithur nga lëkura.

 • Ka në fokus: shenjat e plakjes, lëkura pa shkëlqim, suportin antioksidant, tone të pabarabartë të lëkurës
 • I përshtatshëm për: Të gjithë tipet e lëkurave
 • Tekstura: Suspension
 • Përbërësit aktiv: Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate

Veçoritë e produktit:

 • Water-free
 • Oil-free
 • Pa alkool
 • Pa silikon
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni një sasi të vogël në fytyrë një herë në ditë, në mënyrë ideale në mbrëmje.
 • Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë.
 • Përdorni mbrojtje nga dielli gjatë ditës.
 • Mund të pritet një ndjesi si shpim gjilpërash; nëse ndjesia është shumë e fortë, formula mund të përzihet me hidratuës të tjerë të preferuar para çdo aplikimi për të zvogëluar forcën.
 • Nëse shfaqet acarim, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek.
 • Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë të padëmtuar.
Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Ascorbic Acid, Squalane, Isodecyl Neopentanoate, Isononyl Isononanoate, Coconut Alkanes, Ethylene/Propylene/Styrene Copolymer, Ethylhexyl Palmitate, Silica Dimethyl Silylate, Sodium Hyaluronate, Glucomannan, Coco-Caprylate/Caprate, Butylene/Ethylene/Styrene Copolymer, Acrylates/Ethylhexyl Acrylate Crosspolymer, Trihydroxystearin, Bht.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART