The Ordinary – The Bright Set

6,990 Lekë

Një set gjithëpërfshirës për një pamje më rrezatuese

In stock

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary The Bright Set

Një shkëlqim i shëndetshëm kërkon një qasje holistike. Seti Bright përfshin formula kryesore për të synuar tonin e pabarabartë të lëkurës. Squalane Cleanser është një pastrues hidratues për heqjen e grimit që është mjaft i butë për përdorim të përditshëm. Zgjidhja e kafeinës 5% + EGCG synon rrathët e errët dhe ënjtjet rreth konturit të syve. Solucioni i Etiluar me Acid Askorbik 15% është një formulë antioksiduese që synon të njëtrajtojë tonin e lëkurës. Solucioni tonifikues 7% i acidit glikolik është një eksfoliant i synuar në sipërfaqen e lëkurës. Ndihmon në përmirësimin e qartësisë së lëkurës, në balancimin e tonit të pabarabartë të lëkurës.

Ka në fokus: Rrathë të errët, parregullsi në teksturë, mbështetje antioksiduese, ton i pabarabartë i lëkurës, pastrim.

Veçoritë e setit:

 • Water-free
 • Oil-free
 • Pa alkol
 • Pa silikon
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Seti përmban:

The Ordinary Squalane Cleanser

Squalane Cleanser është formuluar për të pastruar lëkurën duke hequr grimin dhe papastërtitë. Ky pastrues mbështet barrierën e lëkurës tuaj duke e hidratuar. Formula është jo komedogjene dhe pa sapun, kështu që është mjaft e butë për përdorim të përditshëm dhe e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

 • Ka në fokus: pastrimin, tharjen e lëkurës
 • Tekstura: Emulsion
 • Përbërësit aktiv: Squalane, Sucrose Stearate, Ethyl Macadamiate, Sucrose Laurate

Udhëzime mbi përdorimin

 • Shpërndani produktin në duar.
 • Fërkojeni së bashku për të ngrohur produktin, duke e lejuar atë të shkrihet në një vaj.
 • Masazhojeni mirë në fytyrën e thatë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

Caffeine Solution 5% + EGCG është një serum me bazë uji që redukton pamjen e fryrjes dhe rrathëve të zinj në konturin e syve. Formula funksionon duke kombinuar një përqendrim të lartë të kafeinës me një (EGCG) shumë të pasuruar.

 • Ka në fokus: rrathët e zinj, qeskat poshtë syve
 • Tekstura: Serum me bazë ujore
 • Përbërësit aktiv: Caffeine, Epigallocatechin Gallatyl Glucoside

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni një sasi të vogël në konturin e syve në mëngjes dhe në mbrëmje.

The Ordinary Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution

Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution është një serum i avancuar i vitaminës C me veprim të drejtpërdrejtë i cili jep një ndjesi të ngjashëm me vajin, i cili ndihmon në reduktimin e dukshëm të shenjave të plakjes duke zbardhur dhe balancuar tonin e pabarabartë të lëkurës. Kjo formulë ka një madhësi të vogël molekulare, duke lejuar rezultate më të shpejta të dukshme me më pak potencial acarimi. Etilimi është proces që ndihmon stabilitetin e vitaminës C duke ruajtur përfitimet në krahasim me derivatet e tjerë të vitaminës C. Dhe për shkak se ka veti të avancuara antioksiduese, kjo formulë pa ujë mbron lëkurën tuaj nga efektet vizuale të dëmtimit të shkaktuar nga stresorët mjedisorë, duke ndihmuar në ruajtjen e një lëkure më rrezatuese.

 • Ka në fokus: shenjat e plakjes, lëkura pa shkëlqim, suportin antioksidant, tone të pabarabartë të lëkurës
 • I përshtatshëm për: Të gjithë tipet e lëkurave
 • Tekstura: Serum anhidroz
 • Përbërësit aktiv: Ethyl Ascorbic Acid

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni disa pika në fytyrë në mëngjes dhe në mbrëmje.
 • Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë.
 • Përdorni mbrojtje nga dielli gjatë ditës.

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

Glycolic Acid 7% Toning Solution është një eksfoliant që ndihmon në përmirësimin e patërtisë së lëkurës, balancimin e tonit të pabarabartë dhe teksturën me kalimin e kohës. Kjo formulë përmban një derivat të Tasmanian Pepperberry me origjinë bimore, i cili ndryshon në ngjyrë sezonalisht dhe ky ndryshim i ngjyrës mund të jetë i dukshëm në vete formulën herë pas here. Me pKa afër pH, formula ka një ekuilibër ideal midis kripës dhe aciditetit, duke maksimizuar efektivitetin e acidit dhe duke reduktuar acarimin

 • Ka në fokus: shenjat e plakjes, lëkura pa shkëlqim, parregullsitë e teksturës, tone të pabarabartë të lëkurës
 • I përshtatshëm për: Të gjithë llojet e lëkurave
 • Tekstura: Toner me bazë uji
 • Përbërësit aktiv: Glycolic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Water, Panax Ginseng Root Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extrac

Udhëzime mbi përdorimin

 • Përdoreni jo më shpesh se një herë në ditë, nëmënyrë ideale në mbrëmje.
 • Pas larjes së fytyrës, lageni një copë pambuku me formulën dhe fshijeni fytyrën dhe qafën.
 • Mos e përdorni në lëkurë të ndjeshme, të qëruar ose të dëmtuar. Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë.
 • Mos e shpëlani. Vazhdoni me produkte shtesë për kujdesin e lëkurës sipas nevojës.
 • Nëse shfaqet acarim, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek.
 • Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë të padëmtuar.
 • Këshillohet patch-testing përpara përdorimit.
Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Forma

flakon me aplikator, Flakon me pikatore, Tubet

Sasia

240 ml, 30ml, 50ml

Squalane Cleanser
Squalane, Aqua (Water), Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Sucrose Stearate, Ethyl Macadamiate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Sucrose Laurate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Isoceteth-20, Sodium Polyacrylate, Tocopherol, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Malic Acid, Ethylhexylglycerin, Chlorphenesin.

Caffeine Solution 5% + EGCG
Aqua (Water), Caffeine, Maltodextrin, Glycerin, Propanediol, Epigallocatechin Gallatyl Glucoside, Gallyl Glucoside, Hyaluronic Acid, Oxidized Glutathione, Melanin, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Pentylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Polyacrylate Crosspolymer-6, Xanthan gum, Lactic Acid, Dehydroacetic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Propyl Gallate, Dimethyl Isosorbide, Benzyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.

Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution
Propanediol, Ethyl Ascorbic Acid.

Glycolic Acid 7% Toning Solution
Aqua (Water), Glycolic Acid, Rosa Damascena Flower Water, Centaurea Cyanus Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Propanediol, Glycerin, Triethanolamine, Aminomethyl Propanol, Panax Ginseng Root Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Aspartic Acid, Alanine, Glycine, Serine, Valine, Isoleucine, Proline, Threonine, Histidine, Phenylalanine, Glutamic Acid, Arginine, Pca, Sodium Pca, Sodium Lactate, Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Hexyl Nicotinate, Dextrin, Citric Acid, Polysorbate 20, Gellan Gum, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Chloride, Hexylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – The Bright Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART