The Ordinary – The Acne Set

3,590 Lekë

Një  trajtim kundër akneve prej 3 hapash me solucionin e acidit salicilik 2% për lëkurë pa imperfeksione.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary The Acne Set

The Acne Set ofron një regjim që targeton aknet, falë locionit me acid salicilik 2%. Ai përfshin Glucoside Foaming Cleanser një pastrues shkumëzues në trajtë xheli që ndihmon në heqjen e papastërtive. Glucoside Foaming Cleanser respekton edhe lëkurën më delikate duke përfshirë edhe ato të foshnjave. Me kalimin e kohës, ajo gjithashtu përmirëson pamjen e lëkurës, qartësinë, strukturën, shkëlqimin dhe elasticitetin. Seti përmban gjithashtu Solucionin e Acidit Salicilik 2% një serum me bazë uji që ofron eksfolim të nivelit të sipërfaqes i cili inkurajon eksofilimin natyral të lëkurës së vdekur dhe ndihmon në pastrimin e poreve. I përshtatshëm për adoleshentët dhe të rriturit, ky serum trajton dhe parandalon aknet dhe lejon lëkurën të shërohet. Së fundi, kremi Natural Moisturizing Factors + Beta Glucan është një hidratues i lehtë i krijuar për të siguruar hidratim gjatë gjithë ditës pas vetëm një aplikimi. Është formuluar me faktorë natyralë hidratues, beta glukan dhe ceramide dhe ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës.

Ka në fokus: Aknet

Veçoritë e setit:

 • Oil-free
 • Pa alkol
 • Pa silikon
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

The Ordinary Glucoside Foaming Cleanser

Glucoside Foaming Cleanser është një pastrues shkumuës xhel që ndihmon në mënyrë efektive largimin e papastërtive. Ky formulim ndihmon në ruajtjen e barrierës së lëkurës,duke përmirësuar gjithashtu strukturën, shkëlqimin dhe elasticitetin e lëkurës me përdorim të vazhdueshëm.I përshtatshëm edhe për bebet.

 • Ka në fokus: Pastrimin
 • Tekstura: Xhel me bazë uji
 • Përbërësit aktiv: Decyl Glucoside, Coco-Glucoside

Udhëzime mbi përdorimin

 • Shpërndani produktin në duar
 • Masazhojeni mirë në fytyrën e lagur dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

Salicylic Acid 2% Solution është një serum me bazë ujore i bërë me një përqendrim optimal të acidit salicilik i cili synon parregullsitë e teksturës duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës që mund të bllokojnë poret. Dhe për shkak se promovon eksfolimin, ky solucion ndihmon në reduktimin e dukshëm të kongjestionit, duke i lënë vendin lëkurës të jetë më e ndritshme dhe më e pastër. I përshtatshëm për përdorim edhe nga adoleshentët me lëkurë të prirur ndaj akneve.

 • Ka në fokus: shenjat e plakjes
 • I përshtatshëm për: Lëkurat akneike
 • Tekstura: Serum me bazë ujore
 • Përbërësit aktiv: Acid Salicylic , Saccharide Isomerate

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikojeni një herë në ditë në mbrëmje.
 • Aplikoni një pikë të vogël në zonën e synuar ose aplikoni një sasi të vogël në fytyrë për përdorim të përgjithshëm.
 • Mos e përdorni në lëkurë të ndjeshme, të qëruar ose të dëmtuar. Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë.
 • Këshillohet patch-testing përpara përdorimit.
 • Aplikojeni produktin sipas udhëzimeve në një zonë të vogël një herë në ditë për tre ditë për të provuar nëse jeni të ndjeshëm ndaj këtij produkti.
 • Nëse keni irritim, urtikarie, ënjtje të syve dhe gojës, fshikëza ose vështirësi në frymëmarrje, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe këshillohuni menjëherë me një mjek.

Paralajmërim për ekspozimin në diell: Ky produkt përmban një acid beta hidroksi (BHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit. Përdorni krem kundër diellit, vishni veshje mbrojtëse dhe kufizoni ekspozimin ndaj diellit gjatë përdorimit të këtij produkti dhe për një javë më pas.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + Beta Glucan

Natural Moisturizing Factors + Beta Glucan është një hidratues i lehtë xhel i krijuar për të siguruar hidratim gjatë gjithë ditës pas vetëm një aplikimi. Është formuluar me faktorë hidratues natyralë, beta glukan dhe ceramide dhe ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës.
Është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme, dhe për shkak të strukturës së tij të lehtë të xhelit, mund të jetë veçanërisht i përshtatshëm për lëkurën e yndyrshme dhe të kombinuar.

 • Funksioni: Hidratimi
 • Përshtatet me: Të gjithë tipet e lëkurave
 • Format: Xhel me bazë ujore

Përbërësit kryesorë: Amino Acids, Ceramides, Beta-Glucan

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në fytyrë në mëngjes dhe në mbrëmje. Aplikoni edhe pas serumeve.

Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Forma

flakon me aplikator, Tubet

Sasia

30ml, 50ml

Glucoside Foaming Cleanser
Aqua (Water), Decyl Glucoside, Coco Glucoside, Xanthan Gum, Tocopherol, Phytic Acid, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin.

Salicylic Acid 2% Solution
Cocamidopropyl Dimethylamine, Chlorphenesin, Citric Acid, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Polysorbate 20, Saccharide Isomerate, Sodium Citrate, Sodium Hydroxide, Water.Salicylic Acid (2%)

Natural Moisturizing Factors + Beta Glucan
Aqua (Water), PPG-24-Glycereth-24, Propanediol, Betaine, Beta-Glucan, Arginine, Glycine, Alanine, Serine, Proline, Threonine, Glutamic Acid, Lysine HCI, Glucose, Maltose, Fructose, Trehalose, Xylitol, Anhydroxylitol, Xylitylglucoside, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Urea, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Phospholipids, Sphingolipids, Glycerin, Pentylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Sodium Citrate, Citric Acid, Tocopherol, P-Anisic Acid, Aminomethyl Propanol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – The Acne Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART