The Ordinary – Salicylic Acid 2% Masque

2,690 Lekë4,290 Lekë

Një maskë për fytyrën që synon lëkurën pa jetë dhe të prirur ndaj njollave.

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary  Salicylic Acid 2% Masque

Maska me acid salicilik 2% është një formulë e mbushur me qymyr dhe argjilë që përmirëson tonin e lëkurës dhe parregullsitë e teksturës, duke e lënë lëkurën tuaj të pastër dhe të freskët. Me ndihmën e acidit salicilik, një BHA e njohur për çbllokimin e poreve, kjo maskë pastruese largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe yndyrën e tepërt, gjë që promovon lëkurë të butë dhe të lëmuar. Balta dhe qymyri thithin papastërtitë e fytyrës që përndryshe do të mbyllnin poret, duke ndihmuar në rritjen e shkëlqimit.

 • Funksioni: Shenja të plakjes, Pa shkëlqim,Teksturë të parregullt.
 • Përshtatet: Për lëkurë të yndyrshme
 • Format: Maskë

Veçoritë e produktit:

 • Oil-free
 • Pa alkol
 • Pa silikon
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Përbëresit kryesorë: Salicylic Acid, Kaolin, Charcoal Powder, 4-t-Butylcyclohexanol

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni një ose dy herë në javë, në mënyrë ideale në mbrëmje, në lëkurë tërësisht të pastër dhe të thatë. Mos e përdorni në lëkurë të lagur. Aplikojeni në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën duke përdorur majat e gishtave. Mos e përdorni në lëkurë të ndjeshme apo të dëmtuar. Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë si gjatë aplikimit dhe shpëlajeni. Lëreni jo më shumë se 10 minuta. Shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët.

Këshillohet patch-testing përpara përdorimit.

Paralajmërim për ekspozimin në diell: Ky produkt përmban një acid alfa hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit. Përdorni krem kundër diellit, vishni veshje mbrojtëse dhe kufizoni ekspozimin ndaj diellit gjatë përdorimit të këtij produkti dhe për një javë më pas.

Info. Shtesë

Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml, 100ml

Aqua (Water), Kaolin, Squalane, Glycerin, Dimethyl Isosorbide, Silica Cetyl Silylate, Salicylic Acid, Sodium Polyacrylate, Pentylene Glycol, Charcoal Powder, 4-T-Butylcyclohexanol, Sclerotium Gum, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Phytic Acid, Polysorbate 20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Chlorphenesin, Phenoxyethanol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – Salicylic Acid 2% Masque”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART