The Ordinary – Mineral UV Filters SPF 30 with Antioxidants

1,950 Lekë

Një krem dielli i përditshëm me mbështetje antioksiduese.

In stock

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary Mineral UV Filters SPF 30 with Antioxidants

Mineral UV Filters SPF 30 with Antioxidants është një krem dielli mineral me spektër të gjerë që siguron mbrojtje SPF 30 dhe shton mbështetjen antioksiduese si dhe hidratim. Duke siguruar mbulim për rrezet UVA ashtu edhe UVB, kjo formulë e përditshme ndihmon në mbrojtjen e lëkurës tuaj kundër djegieve nga dielli dhe zvogëlon shenjat e hershme të plakjes të shkaktuara nga dielli. Filtrat e tij me bazë fizike (jo kimike!) e bëjnë atë të përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Formula nuk ka asnje përbërje të nanogrimaceve.

 • Funksioni: Mbrojtje ndaj diellit, hidratim, suport antioksidues
 • Përshtatet me: Të gjithë tipet e lëkurave
 • Tekstura: Emulsion

Veçoritë e produktit:

 • Pa alkol
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free
Përbërësit kryesorë: Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Sodium Hyaluronate

Udhëzime mbi përdorimin

Tundeni mirë para përdorimit. Aplikojeni në fytyrë me bollëk dhe në mënyrë të barabartë 15 deri në 20 minuta para ekspozimit ndaj rrezeve ultraviolet. Për të ruajtur mbrojtjen gjatë ekspozimit të vazhdueshëm ndaj rrezeve, riaplikoni çdo 2 orë ose pas ekspozimit në ujë, tharjes me peshqir, notit ose djersitjes së madhe. Mbajeni larg syve. Shpëlajeni me ujë për ta hequr.

Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Sasia

30ml

Forma

Tubet

SPF

30

Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Glycerin, PEG-10 Dimethicone, Helianthus Annuus Seed Oil, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Hexyl Laurate, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Polyglyceryl-4 Isostearate, Astaxanthin, Disodium Uridine Phosphate, Ethyl Ferulate, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Haematococcus Pluvialis Extract, Picea Mariana Bark Extract, Arginine, Aspartic Acid, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Isoleucine, Proline, Threonine, Histidine, Phenylalanine, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Glucose, Maltose, Fructose, Trehalose, Urea, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Linoleic Acid, Oleic Acid, Phytosteryl Canola Glycerides, Palmitic Acid, Stearic Acid, Isochrysis Galbana Extract, Lysolecithin, Lecithin, Triolein, Pentylene Glycol, Dipropylene Glycol, Polyglyceryl-10 Oleate, Polyglyceryl-5 Trioleate, Polyglyceryl-10 Stearate, Tocopherol, Alumina, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – Mineral UV Filters SPF 30 with Antioxidants”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART