The Ordinary – Mandelic Acid 10%

1,790 Lekë

Eksfoliant i butë në formë serumi për të gjitha llojet e lëkurës

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary Mandelic Acid 10%

Mandelic Acid 10% + HA është një serum Alfa Hydroxy Acid që ndihmon në përmirësimin e pastërtise së lëkurës, balancimin e tonit të pabarabartë dhe korrigjimin e teksturës së lëkurës në një mënyrë jo të ashpër, por prap shumë efektive. Kjo për shkak se ka një peshë molekulare më të madhe se acidet e tjera alfa hidroksi, gjë që rezulton në një shpërndarje më të ngadaltë dhe më të ekuilibruar të acidit.

 • Ka në fokus:  lëkura pa shkëlqim, parregullsitë e teksturës, tone të pabarabartë të lëkurës
 • I përshtatshëm për: Të gjithë tipet e lëkurave
 • Tekstura: Serum me bazë ujore
 • Përbërësit aktiv: Mandelic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract

Veçoritë e produktit:

 • Oil-free
 • Pa alkol
 • Pa silikon
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikojeni një herë në ditë, në mënyrë ideale në mbrëmje.
 • Formula mund të hollohet me produkte të tjera për të reduktuar forcën derisa lëkura të zhvillojë tolerancë. Mos e përdorni në lëkurë
  të ndjeshme, të qëruar ose të dëmtuar.
 • Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë. Kontakti i produktit me lëkurën duhet të jetë me frekuencë ose kohëzgjatje të kufizuar.
 •  Nëse shfaqet acarim, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek.
 • Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë të padëmtuar.
 • Këshillohet patch-testing përpara përdorimit

Paralajmërim: Ky produkt përmban një alfa hidroksi acid (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit. Përdorni krem kundër diellit, vishni veshje mbrojtëse dhe kufizoni ekspozimin ndaj diellit gjatë përdorimit të këtij produkti dhe për një javë më pas.

Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Propanediol, Aqua (Water), Mandelic Acid, Glycerin, Dimethyl Isosorbide, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Pentylene Glycol, Polysorbate 20, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – Mandelic Acid 10%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART