The Ordinary – Lactic Acid 5% + HA

1,590 Lekë

Eksfoliues i butë i përshtatshëm për lëkurë të thatë

Rezultati: Lëkurë më e lëmuar dhe e butë

In stock

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary Lactic Acid 5% + HA

Lactic Acid 5% + HA është një solucion i lehtë i acidit alfahidroksi që ofron eksfolim të butë por efektiv të sipërfaqes së lëkurës. Me ekstrakt të pastruar të Tasmanian Pepperberry, i cili është treguar se zvogëlon irritimin dhe ndjeshmërinë që mund të shoqërohet me
përdorimin e acidit. Ky serum me bazë uji është ideal për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme. Kur pKa është afër pH, ekziston një ekuilibër ideal midis kripës dhe aciditetit, duke maksimizuar efektivitetin e acidit dhe duke reduktuar acarimin.

 • Ka në fokus: parregullsitë e teksturës, lëkurat pa shkëlqim, tonet e pabarabarta të lëkurës
 • I përshtatshëm për: Lëkurat e thata
 • Tekstura: Serum me bazë ujore
 • Përbërësit aktiv: Lactic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract

Veçoritë e produktit:

 • Oil-free
 • Pa alkool
 • Pa silikon
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikojeni një herë në ditë, në mënyrë ideale në mbrëmje.
 • Formula mund të hollohet me produkte të tjera për të reduktuar forcën derisa lëkura të zhvillojë tolerancë. Mos e përdorni në lëkurë të ndjeshme ose të dëmtuar.
 • Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë. Kontakti i produktit me lëkurën duhet të jetë me frekuencë ose kohëzgjatje të kufizuar.
 • Nëse shfaqet acarim, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek.
 • Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë të padëmtuar.

Paralajmërim për ekspozimin në diell: Ky produkt përmban një alfa hidroksi acid (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit. Përdorni krem kundër diellit, vishni veshje mbrojtëse dhe kufizoni ekspozimin ndaj diellit gjatë përdorimit të këtij produkti dhe për një javë më pas.

Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E thatë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Aqua (Water), Lactic Acid, Glycerin, Pentylene Glycol, Propanediol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Isoceteth-20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – Lactic Acid 5% + HA”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART