The Ordinary – Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution

3,190 Lekë

Serum me vitaminë C me efekt të menjëhershëm për të gjitha llojet e lëkurave.

Rezultati: Lëkurë plot shkëlqim

 

In stock

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution

Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution është një serum i avancuar i vitaminës C me veprim të drejtpërdrejtë i cili jep një ndjesi të ngjashëm me vajin, i cili ndihmon në reduktimin e dukshëm të shenjave të plakjes duke zbardhur dhe balancuar tonin e pabarabartë të lëkurës. Kjo formulë ka një madhësi të vogël molekulare, duke lejuar rezultate më të shpejta të dukshme me më pak potencial acarimi. Etilimi është proces që ndihmon stabilitetin e vitaminës C duke ruajtur përfitimet në krahasim me derivatet e tjerë të vitaminës C. Dhe për shkak se ka veti të avancuara antioksiduese, kjo formulë pa ujë mbron lëkurën tuaj nga efektet vizuale të dëmtimit të shkaktuar nga stresorët mjedisorë, duke ndihmuar në ruajtjen e një lëkure më rrezatuese.

 • Ka në fokus: shenjat e plakjes, lëkura pa shkëlqim, suportin antioksidant, tone të pabarabartë të lëkurës
 • I përshtatshëm për: Të gjithë tipet e lëkurave
 • Tekstura: Serum anhidroz
 • Përbërësit aktiv: Ethyl Ascorbic Acid

Veçoritë e produktit:

 • Water-free
 • Oil-free
 • Pa alkol
 • Pa silikon
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni disa pika në fytyrë në mëngjes dhe në mbrëmje.
 • Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë.
 • Përdorni mbrojtje nga dielli gjatë ditës.
Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Propanediol, Ethyl Ascorbic Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART