The Ordinary – Azelaic Acid Suspension 10%

2,450 Lekë

Formulë për lëkurë të pabarabartë dhe me tendenca drejt njollave

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

Azelaic Acid Suspension 10% % është një formulë kremoze që zbardh tonin e lëkurës dhe përmirëson dukshëm teksturën e lëkurës për shkak të një përqendrimi të lartë të acidit azelaik – një antioksidant natyral dhe efektiv që gjendet tek drithërat. Ka një potencial më të ulët acarimi sesa acidet e tjera të drejtpërdrejta, që do të thotë se është mjaft i butë për përdorim të përditshëm si pjesë e regjimit tuaj të kujdesit të lëkurës.

 • Ka në fokus: parregullsitë në teksturë, pa shkëlqim, tone të pabarabartë të lëkurës, pamje e skuqur
 • I përshtatshëm për: Të gjithë llojet e lëkurave
 • Tekstura: Suspension
 • Përbërësit aktiv: Acid Azelaik

Veçoritë e produktit:

 • Oil-free
 • Pa alkol
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni një sasi të vogël në fytyrë në mëngjes dhe në mbrëmje.
 • Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë dhe gojën.
 • Përdorni mbrojtje nga dielli gjatë ditës.
 • Nëse shfaqet acarim, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek.
 • Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë të padëmtuara

Info. Shtesë

Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml, 100ml

Aqua (Water), Isodecyl Neopentanoate, Dimethicone, Azelaic Acid, Dimethicone/Bis-Isobutyl Ppg-20 Crosspolymer, Dimethyl Isosorbide, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysilicone-11, Isohexadecane, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Isoceteth-20, Polysorbate 60, Triethanolamine, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – Azelaic Acid Suspension 10%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART