The Ordinary – Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%

2,150 Lekë

Një dyshe me efekt ndriçues për tonin e pabarabartë të lëkurës.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%

Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2% është bërë me dy nga përbërësit zbardhuës më të njohur në kujdesin e lëkurës. Formula e tij pa ujë kombinon vitaminën C të drejtpërdrejtë dhe një përqendrim të lartë të alpha arbutinit për të përmirësuar dukshëm pigmentimin dhe për të balancuar tonin e pabarabartë të lëkurës. Me veti të avancuara antioksidante, mbron lëkurën nga efektet vizuale të dëmtimit të shkaktuar nga stresorët mjedisorë, duke ndihmuar në ruajtjen e një lëkure më rrezatuese. Ky formulim mund të ndihet paksa “i yndyrshëm” për disa sekonda pas aplikimit, pavarësisht faktit se është plotësisht pa vaj.

 • Targeton: Lëkurën pa shkëlqim, shenjat e moshës, suport antioksidues, parregullsi në tonin e lëkurës.
 • Përshtatet me: Të gjithë tipe e lëkurave
 • Format: Serum jo-ujor

Veçoritë e produktit:

 • Water-free
 • Oil-free
 • Pa alkol
 • Pa silikon
 • Pa gluten
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Përbëresit kryesorë: Ascorbic Acid, Alpha-Arbutin

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni disa pika në fytyrë në mëngjes dhe në mbrëmje. Shmangni konturin e syve dhe kontaktin me sytë. Përdorni mbrojtje nga dielli gjatë ditës. Nëse shfaqet acarim, shpëlajeni, ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një mjek.

Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve në lëkurë të padëmtuar. Këshillohet patch-testing përpara përdorimit.

Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Propanediol, Ascorbic Acid, Alpha-Arbutin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – Ascorbic Acid 8% + Alpha Arbutin 2%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART