The Ordinary – 100% Organic Virgin Sea-Buckthorn Fruit Oil

2,690 Lekë

Vaj hidratues që mbron lëkurën nga stresorët e jashtëm

In stock

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary 100% Organic Virgin Sea-Buckthorn Fruit Oil

Buckthorn Seed Oil 100% organik i virgjër ofron një përqendrim të lartë të acidit palmitoleik. Ky vaj rihidraton lëkurën tuaj dhe mbron barrieren e saj nga dëmtimi që ndodh nga thatësia. Ai gjithashtu përmban acid linoleike, oleik, stearik dhe palmitik, si dhe antioksidantë, që do të thotë se ky hidratues shton mbrojtjen nga shenjat e dukshme të stresit oksidativ duke promovuar një lëkurë më të ndritshme. Vaji ynë i Sea-Buckthorn është i parafinuar dhe jep një aromë natyrale për shkak të përmbajtjes së lartë të acidit palmitoleik (Omega-7). Ngjyra e fortë natyrale portokalli-kuqe e formulës është për shkak të përmbajtjes së saj të lartë të karotenoideve dhe likopenit. Pas aplikimit, ngjyra e këtij vaji do të mbetet në lëkurën tuaj derisa të lahet. Ju lutemi përdorni një sasi shumë të vogël ose holloni me krem hidratuës për aplikim më të lehtë.

 • Ka në fokus: thatësinë, lëkurën pa shkëlqim dhe suportin antioksidant
 • Tekstura: Vajore
 • Përbërësit aktiv: Hippophae Rhamnoides Fruit Oil

Veçoritë e produktit:

 • Anhidrik (jo ujor)
 • Pa alkool
 • Pa gluten
 • Pa silikon
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Udhëzime mbi përdorimin

 • Përzieni disa pika me produkte të tjera në pëllëmbën e dorës dhe aplikojeni në fytyrë një herë në ditë, në mënyrë ideale para gjumit.
 • Lani duart pas aplikimit dhe shmangni prekjen e rrobave pasi mund të njollosen.
Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Të gjitha

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Hippophae Rhamnoides Fruit Oil

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – 100% Organic Virgin Sea-Buckthorn Fruit Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART