The Ordinary – 100% Organic Cold-Pressed Borage Seed Oil

1,290 Lekë

Vaj perfekt për përdorim të përditshëm

In stock

Përshkrimi i Produktit

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Borage Seed Oil

Vaj 100% Organik i Farës së Borage i presuar në të ftohë qetëson, hidraton dhe ushqen lëkurën e thatë, falë përqendrimit jashtëzakonisht të lartë të acidit gama-linolenik (GLA), një acid yndyror esencial që i jep lëkurës një pamje të shëndetshme. Është i pasur me acide linoleike, oleik, stearik dhe palmitik – që do të thotë se është ideale për lëkurën e irrituar për shkak të thatësisë. Vaji ynë i farës së Borage jep një erë karakteristike. Kjo aromë nuk është një tregues që është i prishur.

 • Ka në fokus: thatësinë
 • Tekstura: Vaj
 • Përbërësit aktiv: Borago Officinalis Seed Oil

Veçoritë e produktit:

 • Water-free
 • Pa alkool
 • Pa gluten
 • Pa silikon
 • Produkte vegan
 • Cruelty free

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni disa pika në fytyrë një herë në ditë ose sipas nevojës.
Firma

The Ordinary

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Lloji i lëkurës

Të gjitha

Borago Officinalis Seed Oi

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “The Ordinary – 100% Organic Cold-Pressed Borage Seed Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART