TecnoPharma – ROVITEC A+E

1,550 Lekë

Suplement me përmbajtje vit. A dhe E në formën e tabletave të përtypshme me shije çokollate që ndihmon me problemet me shikimin si dhe suporton funksionin imunitar dhe nervor

Përshkrimi i Produktit

ROVITEC A+E

ROVITEC A+E është suplement ushqimor i Retinol-it ( vitamina A & E ) në formën e tabletave të përtypshme me shije çokollate i vlefshëm për të gjitha rastet e marrjes së reduktuar ushqimore ose rritjes së nevojave.

Përbërësit aktivë:

 • Vitamina A- luan rol thelbësor për funksionimin normal të retinës dhe shikimit. Vepron si një bashkëfaktor në disa procese enzimatike dhe është esencial për rritjen e kockave dhe funksionin testikular dhe të vezoreve. Gjithashtu ndërhyn në zhvillimin embrional duke rregulluar rritjen dhe diferencimin indor. Karotenoidet janë kryesisht të rëndësishme për veprimin e tyre antioksidant. Vitamina A mbron dhe mban të shëndetshme lëkurën, flokët, membranat mukozale, forcon imunitetin kundër infeksioneve të mushkërisë falë veprimit antioksidant që i mbron qelizat nga plakja dhe dëmtimet degjenerative të prodhuara nga radikalet e lira.
 • Vitamina E- përbën një nga antioksidantët më të fuqishëm, i cili rrit sistemin imunitar dhe ngadalëson plakjen e qelizave, duke mbrojtur membranat e tyre dhe në këtë mënyrë i pengon ato të sulmohen nga mbetjet toksike. Është esenciale në prodhimin e energjisë duke rritur fuqinë muskulare, forcën fizike dhe rezistencën ndaj lodhjes. Studime të tjera kanë nxjerrë në pah veprimin e tij në indet e trurit:  përmirëson qartësinë mendore, përqendrimin dhe madje edhe kujtesën. Vitamina E nevojitet më tepër  kur kemi ndjesi plogështie, lodhjeje, dëshirë për të fjetur dhe vështirësi përqendrimi.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë në ditë ose në varësi të këshillave të mjekut.

Firma

TecnoPharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta të përtypshme

Sasia

30

Vitamin A, Vitamin E , cacao flavor

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “TecnoPharma – ROVITEC A+E”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART