Tanflex – Gargle % 0,15 Benzydamine HCL 

420 Lekë

Kategoritë: ,

Përshkrimi i Produktit

Tanflex – Gargle % 0,15 Benzydamine HCL

Tanflex është një agjent me efkte antiinflamator dhe analgjezikë. Ai lehtëson dhimbjen lidhur me inflamacionin e fytit , gojës dhe gingivave.

Tanflex paraqitet në shishe me ngjyrë që përmban 120 ml tretësirë së bashku me një matës është një tretesirë e pastër dhe e qartë , ngjyrë jeshile dhe me erë menteje.

 • Për lehtësimin e gingivitit të shoqëruar në dhimbje në gojë dhe fyt , të inflamacionit të indit që rrethon gojën , faringun dhe fytin.
 • Për të lehtësuar funksionin e gëlltitjes së pacientit dhe simptomat e sëmundjeve gingivale
 • Për të lehtësuar dhimbjen dhe inflamacionin pas procedurave periodontale.

Udhëzime mbi përdorimin

Pasi të keni bërë shpërlarjen e gojës dhe/ose gargare për 20-30 sekonda me një njësi matëse të tretësirës për gargare (15 ml) , tretësira nxirret jashtë dhe nuk gëlltitet.

Aplikimi përsëritet 2-3 herë në intervale prej çdo 3-4 orësh nëse është e nevojshme mund të përdoret deri në 5 herë.

Në varësi të rastit kohëzgjatja e trajtimit është 2- 7 ditë.

Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj për përdorimin e Tanflex – Gargle  gjatë periudhës së shtatëzanisë dhe ushqyerjes me gji.

Firma

Tanflex

Mosha

12+

Forma

Shishe me tapë matëse

Sasia

120ml

Sweetener (E953), L-ascorbic acid (vitamin C)(4 %),Propolis (1.20 %), flavour (orange flavour) (0.47%), flavour (menthol flavour), sweetener (E955), flavour (anethol flavour), Colorant (E160a).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Tanflex – Gargle % 0,15 Benzydamine HCL ”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART