Tanflex – ColdAway

430 Lekë

Tanflex ColdAway

Përshkrimi i Produktit

Tanflex – ColdAway

Tanflex ColdAway përdoret për të lehtësuar kongjestionin nazal, dhimbjen e kokës, temperaturën, dhimbjen e trupit dhe dhembje të tjera të lidhura me gripin, të ftohtin dhe sinozitin.

Tanflex ColdAway përmban ibuprofen dhe pseudoefedrinë si lëndë aktive.

Tanflex ColdAway është një ilaç antiinflamator jo – steroidal i cili ka efekte analgjezikë dhe antipiretikë. Pseudoefedrina është nje ilaç dekogjestionant që përdoret për të reduktuar bllokimin në hundë dhe sinuset nazale.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç –  2 tableta meren në fillim dhe më pas vazhdohet me 1-2 tableta çdo 4 orë.

Nuk duhet të meren më shumë se 6 tableta në ditë ,përveç rasteve të rekomanduara nga mjeku.

Tabletat Tanflex merren nga goja duke u shoqëruar me një gotë ujë.

Kujdes!
Nuk rekomandohet që Tanflex ColdAway të përdoret gjatë periudhës së shtatëzanisë dhe ushqyerjes me gji.

Firma

Tanflex

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

24

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Tanflex – ColdAway”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART