Syalox 150 – Suplement Ushqimor

4,030 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Syalox 150 – Suplement Ushqimor

Syalox 150 është një suplement ushqimor i bazuar në Acidin Hialuronik me peshë të lartë molekulare të lidhur me Proantocianidina nga rrushi i kuq. Pa gluten.

Ky produkt indikohet për:

 • Zonën Osteoartikulare
 • Mirëqenien e grave

Acidi hialuronik është një përbërës organik i sintetizuar natyrshëm nga fibroblastet dhe i përbërë nga sekuenca të përsëritura të Acidit Glukoronik dhe N Acetyl Glucosamine.

Funksioni kryesor i acidit hialuronik, në shumicën e proceseve biologjike, është ruajtja e karakteristikave strukturore dhe funksionale të indeve lidhëse si shkalla e duhur e hidratimit dhe plasticitetit.
Biosinteza e acidit hialuronik zvogëlohet me kalimin e moshës dhe për shkak të traumës, duke rezultuar në dhimbje kyçesh dhe ulje të elasticitetit dhe hidratimit të lëkurës.

Rrushi i kuq (Vitis vinifera L.) është një bimë që i përket familjes Vitaceae me funksion antioksidues, farat e së cilës përmbajnë Proantocianidina.

Paketimi përmban 30 kapsula me origjinë bimore nga 0,47 g secila.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merrni 1 kapsulë në ditë, mundësisht para ose gjatë vakteve.

Mbajeni larg fëmijëve nën 3 vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Mos e merrni në rast të mbindjeshmërisë ose alergjive ndaj një ose më shumë komponentëve.

0/5 (0 Reviews)
Firma

River Pharma

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

30

Përmbajtja mesatarePër kapsulë
Sodium Salt Hyaluronic Acid 150 mg
Red Vine eg
of which Proanthocyanidins
75 mg
71.3 mg
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Syalox 150 – Suplement Ushqimor”

LART