Suavinex – Welcome baby care bag

7,400 Lekë

Set i përbërë nga çantë kozmetike me produkte pediatrike: 300 ml Syndet Gel Shampoo,  300 ml moisturizing lotion, Intensive diaper ointment 75 ml, Baby Cologne dhe Dermohydrating wipes 72 copë.

Përshkrimi i Produktit

Suavinex Welcome Baby Care Bag

Welcome baby care bag përfshin të gjitha gjërat thelbësore për kujdesin e bebes. Një çantë kozmetike së bashku me produktet kozmetike pediatrike me të cilat  i porsalinduri do të ndihet gjithmonë i pastër dhe i freskët.

Përmban:

Syndet cleansing gel and shampoo (300ml)

Shampo-ja xhel Syndet pastron butësisht lëkurën dhe flokët e foshnjës falë formulës së saj syndet (pa sapun). Përmban 88% përbërës me origjinë natyrale.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë dhe flokë të lagur, duke masazhuar butësisht. Shpërlajeni tërësisht.

Moisturizing Body Lotion (300ml)

Locion hidratues hidraton thellësisht lëkurën e foshnjës. Është perfekt për masazhe pas larjes falë strukturës së lehtë dhe përthithjes së shpejtë. Përmban 90% përbërës me origjinë natyrale. Në formulën e tij ka si përbërës kryesorë aktivë: calendula që ndihmon në mbajtjen e lëkurës të butë, balsamin e limonit që siguron një veprim relaksues dhe pastrues dhe kamomilin, i cili ka efekt qetësues.

Intensive diaper ointment (75ml)

Pomada intense e pelenave është projektuar vecanërisht për të mbajtur lëkurën e foshnjës të mbrojtur dhe të qetë. Formula e saj me 89% përbërës natyralë ndihmon në parandalimin dhe rivendosjen e barrierës së lëkurës në zonën e pelenës. I testuar dermatologjikisht, oftalmologjik dhe pediatrikisht.

Lëndët vepruese

 • Dioksid titanium: mbron duke formuar një film të papërshkueshëm nga agjentët e jashtëm.
 • Lipopeptide: reduktojnë skuqjet dhe mirëmbajnë nivelin e ndjeshmërisë së lëkurës.
 • Gjalpë Shea: zbut dhe qetëson lëkurën.
 • Abyssine: ndihmon në qetësimin e reaktivitetit të lëkurës.

Baby Cologne (100ml)

Baby Cologne është një aromë ideale për të vendosur në lëkurën e butë dhe delikate të bebes tuaj pas dushit ose në çdo moment të ditës. Ju do surprizoheni nga aroma e freskët, me një përmbajtje shumë të vogël alkooli, me një kombinim të këndshëm të qitros, luleve të bardha dhe myshkut. Gjendet në një shishe praktike me spraj që e bën të lehtë për tu aplikuar. Nuk njollos, prandaj mund të aplikohet dhe në rroba. Ideal për bebet dhe mamatë.

Dermohydrating wipes (72cp)

Peceta dermohidratuese janë shumë të buta, që ju lejojnë të pastroni lehtësisht lëkurën delikate të foshnjës. Të përshtatshme edhe për pastrimin e duarve dhe fytyrës së foshnjës.

Info. Shtesë

Firma

Suavinex

Mosha

Fëmijë

Ngjyra

Mente, Rozë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Suavinex – Welcome baby care bag”

Olive-derived fatty acids, Mild surfactants, Chamomile and Provitamin B5 (panthenol).
Calendula, Lemon balm, Chamomile/chamomile
Zinc Oxide and Titanium Dioxide, Shea Butter, Castor Oil, Carnauba Wax, Tocopherol and Beeswax.
Aloe vera, Chamomile, vegetable oils and waxes of natural origin.

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART