Suavinex – Sterilizues portabël për biberon

This product is currently out of stock and unavailable.

Përshkrimi i Produktit

Suavinex Sterilizues UV portabël  për biberon

Në muajt e parë të jetës, sistemi imunitar i foshnjës është më i dobët dhe për këtë arsye është më i ekspozuar ndaj rrezikut të infeksioneve gastrointestinale. Sterilizues portabël i biberonit, sterilizon biberonin në vetëm 3 minuta falë rrezeve ultravjollcë.

Sterilizoni çdo biberon në pak hapa:

 1. Hapni kapakun.
 2. Vendosni biberonin në mënyrë që pjesa e silikonit apo lateksit të jetë brenda zgavrës.
 3. Mbyllni kapakun.
 4. Shtypni butonin e ndezjes, drita e sterilizimit do të ndizet dhe do të dëgjohet një sinjal akustik (beep) – që sinjalizon fillimin.
 5. Në fund të sterilizimit, drita do të fiket dhe do të dëgjoni një sinjal akustik të përsëritur (beep-beep).
 6. Biberoni gënjeshtar është gati për një përdorim të ri!

Kur duhet përdorur?

Sterilizimi rekomandohet të paktën deri në 6/12 muaj, veçanërisht në fëmijët që nuk ushqehen me gji).

 • Pa agjentë kimikë: Metoda e Sterilizimit që nuk përdor agjentë kimikë.
 • Efektive: eliminon 99% të mikrobeve dhe mikroorganizmave që mund të gjenerojnë infeksione gastrointestinale.
 • Sterilizoni në 3 minuta: Nëse biberoni bie në tokë ose ndotet, ai do të jetë gati për përdorim përsëri në 3 minuta. Sterile për 24h.
 • Punon me kabllo USB ose me 3 bateri (AAA)* për përdorim brenda dhe jashtë shtëpisë suaj.

Përmbajtja e kutisë

Sterilizuesi dhe kabllo me dalje USB.

* Bateritë (AAA) nuk përfshihen.

0/5 (0 Reviews)

Info. Shtesë

Firma

Suavinex

Mosha

Fëmijë

Ngjyra

E bardhë, Mente, Blu, Kuqe

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Suavinex – Sterilizues portabël për biberon”

LART