Suavinex – Aspirator nazal anatomik (0m+)

1,350 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Suavinex – Aspirator nazal anatomik (0m+)

Aspiratori anatomik i hundës Suavinex është krijuar për të lehtësuar foshnjat kur i kanë hundët e bllokuara. Foshnjat kur grumbullojnë mukozë, jo vetëm që kanë vështirësi në transportimin e oksigjenit në mushkëri, por edhe në të ngrënë. Kjo është diçka që duhet marrë parasysh, veçanërisht në ato foshnja që janë shumë të vegjël dhe kanë nevojë të ushqehen herë pas here. Në këto raste, përdorimi i aspiratorit të hundës, në kombinim me pak tretësirë ​​fiziologjike, para marrjes së tij mund të lehtësojë procesin. Duhet të theksohet se përdorimi i aspiratorit të hundës duhet të jetë alternativ, jo rutinë. Pra rekomandohet vetëm që të përdoret kur ka një akumulim të vërtetë të mukozës.

Udhëzime mbi përdorimin

Maja e zbrazur e shiringës vendoset tek hundët e foshnjës, e hidratuar më parë me solucion fiziologjik, dhe i rrituri aspiron përmes gojës. Mukoza do të mblidhet shkumë e vendosur në zonën qendrore të shiringës.

Firma

Suavinex

Mosha

Fëmijë

Sasia

1 copë

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Suavinex – Aspirator nazal anatomik (0m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART