S&R Farmaceutici – Gonalia

3,600 Lekë

Suportues i manifestimeve hiperandrogjenike të lidhura me PCOS

Përshkrimi i Produktit

S&R Farmaceutici Gonalia

Gonalia është suplement ushqimor i pasur me Curcufast, Turmerik, Teupol, Magnez, Vitaminë B6, Acid folik dhe Vitaminë D.

 • Shafrani i Indisë është i dobishëm për çrregullimet e ciklit menstrual, ndërsa vitamina B6 kontribuon në rregullimin e aktivitetit hormonal.
 • Ofron suport në raste aknesh dhe hirsuitizëm.
 • Lehtëson manifestime hiperadrogjenike në PCOS ( sindromi i ovarit polikistik )
 • Pa përmbajtje gluteni dhe laktoze.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet marrja e 1 ose 2 tabletave në ditë sipas këshillës së mjekut, mundësisht me stomakun bosh dhe ndërmjet vakteve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Suplementet ushqimore nuk synojnë të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar. Në rast të funksionit të dëmtuar të mëlçisë, gurëve biliare ose në traktin biliar, përdorimi i produktit nuk rekomandohet. Nëse jeni duke marrë ndonjë medikament, konsultohuni fillimisht me mjekun tuaj.

Firma

S&R Farmaceutici

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Bulking agents: cellulose, crosslinked sodium carboxymethylcellulose; Curcufast (magnesium hydroxide, curcuminoids from Curcuma longa L. rhizome) at 30% in curcuminoids, curcuminoids from Curcuma longa L. rhizome; anti-caking agents: magnesium salts of fatty acids, silicon dioxide and talc; Teupol extract of Ajuga reptans from cell cultures tit. 10% teupolosides, red film (coating agents: hydroxypropyl methylcellulose, talc, polyethylene glycol; dyes: iron oxides and hydroxides), vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), folic acid (pteroyl-monoglutamic acid), vitamin D (cholecalciferol)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “S&R Farmaceutici – Gonalia”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART