- 30%

Mustela – Spraj dielli me mbrojtje të lartë (SPF 50+)

2,450 Lekë

Përkujdesje mbrojtëse nga dielli shumë e lartë për fytyrë dhe trup, për bebe dhe fëmijë që nga dita e parë e lindjes.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

Mbrojtje shumë e lartë SPF 50+ UVB UVA
Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit.
Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV falë Avocado perseose®

Siguri e garantuar që nga lindja*:
Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% parfum, alkool.

*Përfshi edhe neonatët duke respektuar rregullat e qëndrimit në diell.

EFIKASITET I PROVUAR:

Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA

Aplikimi i produktit është i lehtë dhe praktik : 100 %
Produkti nuk ngjit pas aplikimit :95 %
Produkti e lë lëkurën të butë dhe elastike: 100 %

KËSHILLA PËRDORIMI:

Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç. Në rast ekspozimi të paevitueshëm, aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje. (psh: 5 sprucime për krahun e një fëmije 1 vjeç). Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli. Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël. Shmangni kontaktin me sytë. I këndshëm në përdorim.

Kënaqësi përdorimi
Fluid dhe kremoz, përhapet me lehtësi mbi lëkurën e bebes dhe nuk ngjit pas aplikimit.
E mban lëkurën të butë, elastike dhe të hidratuar.
Forma e tij galenike e lehtë dhe e padukshme mbi lëkurë është shumë rezistente ndaj ujit, transpirimit ose fshirjeve me peshqir apo veshjeve.
Spraj praktik.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

Sistem filtrash foto-mbrojtës SPF50+ UVB UVA
Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore nga agresionet e rrezeve UV

86 % përbërës me origjinë natyrale.

Firma

Mustela

Forma

Flakon me pompë

Sasia

200ml

SPF

50+

Aqua (Water), Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Ethylhexyl Triazone, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Pentylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid, Alumina, Xanthan Gum, Jojoba Esters, Propylene Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Spraj dielli me mbrojtje të lartë (SPF 50+)”

LART