Source Naturals – Hyaluronic Joint Complex

(1 përshtypje mbi produktin)

6,100 Lekë

Me Glukozaminë, Kondroitinë dhe MSM

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Source Naturals Hyaluronic Joint Complex

Hyaluronic Joint Complex është një formulë gjithpërfshirëse që kombinon acidin hialuronik me glukozaminë, kondroitinë, MSM dhe kompleksin mangan-acid askorbik. Këto përbërës janë të rëndësishëm për të ndërtuar kocka dhe inde lidhës të shëndetshëm.

Acidi Hialuronik është një përbërës i rëndësishëm i indeve të artikualcioneve, që ndihmon në mbajtjen e lëngut lubrifikues në nyje dhe kërce.
BioCell Collagen® është një produkt i patentuar që ka pësuar një proces të hidrolizës për të prodhuar acid hyaluronik me peshë të vogël molekulare, kondrotin dhe kolagjen të tipit II. Këto komponentë sigurojnë një funksion të mirë të kockave dhe artikualcioneve.

Kush mund të përfitojë më shumë nga ky produkt?

Të rriturit që duan të ndjekin një stil jete aktiv dhe sportiv në fundjavë. Mund të ndihmojë njerëzit që duan të tejkalojnë efektet e një jete me punë të vështira. Gjithashtu mund të ndihmojë atletët që kanë dëmtime të vjetra. Edhe personat që rrinë me orë para kompiuteri do të kuptojnë sa qetësues është Hyaluronic Joint Complex.

Udhëzime mbi përdorimin

Këshillohet përdorimi i 2 tabletave në ditë.

Firma

Source Naturals

Mosha

20+

Forma

Tableta

Sasia

60

Supplement Facts for Tablet
Serving Size: 2 Tablets
  Amount %DV
Calories 15  
Total Carbohydrate 1 g <1%
Protein 1 g 2%
Vitamin C (as manganese ascorbic acid complex) 25 mg 42%
Manganese (as manganese ascorbic acid complex) 6 mg 300%
Sodium 10 mg <1%
BioCell Collagen® (hydrolyzed chicken cartilage containing type II collagen) Yielding: 1 g  
Hyaluronic Acid 100 mg  
Glucosamine (as glucosamine sulfate KCI, and N-acetyl glucosamine) 600 mg  
Chondroitin Sulfate Complex (as chondroitin sodium sulfate and BioCell Collagen®) 600 mg  
MSM (methylsulfonylmethane [OptiMSM®]) 450 mg  

Other Ingredients: stearic acid, hydroxypropyl cellulose, modified cellulose gum, silica, and natural peppermint flavor.

Warning: If you are pregnant, may become pregnant, breastfeeding, or regularly taking any drug such as acetaminophen, warfarin (Coumadin(R)), or heparin, consult your health care professional before using this product.
Do not use if either tamper-evident seal is broken or missing. Keep out of the reach of children.

Allergies: Contains shellfish (shrimp, crab, and lobster).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Source Naturals – Hyaluronic Joint Complex
 • . (blerës i verifikuar)

  Mall i garantuar, çmim perfekt

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART