- 15%

Solgar – Wild Alaskan Full Spectrum Omega

5,025.20 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Produkti përmban 2400 mg vaj salmoni të pastër Alaskan të egër – 202 mg acid eikosapentaenoik (EPA) dhe 180 mg acid dokosheksaenoik (DHA) në dozën e rekomanduar ditore (2 kapsula).

Acidet yndyrore të pangopura EPA dhe DHA kontribuojnë në funksionimin normal të zemrës (një efekt i dobishëm arrihet me marrjen ditore prej 250 mg EPA dhe DHA).

 • Vaji merret nga peshqit e kapur në përputhje me kushtet e qëndrueshme në ujërat e thella dhe të ftohta të Alaskës
 • Vaji i peshkut të salmonit Alaskan pasurohet gjithashtu me vitaminë D3 dhe astaxanthin.
 • Procesi i pastrimit siguron largimin efikas të metaleve të rënda nga vaji, duke ruajtur integritetin optimal dhe aktivitetin biologjik të produktit.
 • 100% e konsumit të rekomanduar ditor të vitaminës D në 2 kapsula.
 • Pa gluten, grurë, përbërës të qumështit, maja, sheqer, kripë, niseshte, aromë artificiale, ëmbëlsues, konservues dhe ngjyra.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza e rekomanduar ditore (2 kapsula) përmban 2400 mg vaj salmon të pastër Alaskan të egër (202 mg EPA dhe 180 mg DHA).

0/5 (0 Reviews)
Firma

Solgar

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

120

NutrientëtPërbërësit në dozën e rekomanduar ditore (2 kapsula)% PU *
Vaji i Peshkut të Salmonit të Alaskanit të egër2400 mg
përmban:
Acide yndyrore totale omega-3500 mg
Përbërësit në dozën e rekomanduar ditore (2 kapsula)% PU *
Përbërësit: vaj peshku salmon; xhelatinë (kapsulë); mbajtës lagështie: glicerinë (nga vaji i palmës dhe kokosit); antioksidantë: përzierje e tokoferolit, ekstrakt rozmarine (Rosmarinus officinalis); vaj sherebel arrë (Salvia sclarea); vaj trumze (Thymus vulgaris); astaxanthin; vitaminë D3 (si kolecalciferol) .
-- EPA (acidi eikosapentaenoik)202 mg
-- DHA (acidi docosahexaenoic)180 mg
-- PDSH (acidi dokosapentaenoik)41 mg
-- acide të tjera yndyrore omega-3384 mg
acide yndyrore totale omega-51.92 mg
acide yndyrore totale omega-648 mg
acide yndyrore totale omega-7192 mg
acide yndyrore totale omega-9384 mg
Astaxanthin (nga mikroalga Haematococcus pluvialis)20 μg
Vitamina D3 (si kolecalciferol)5 μg = 200 I.J.100
0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Solgar – Wild Alaskan Full Spectrum Omega”

LART