- 15%

Solgar – Gentle Iron 20mg

2,099.50 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Solgar – Gentle Iron 20mg 

Gentle Iron është ideal për ata që e kanë të vështirë t`i marrin suplementet tradicionale të hekurit të cilat mund të shkaktojnë fryrje, kapsllëk dhe probleme me tretjen. Formula e Solgar përmban bisglikinat hekuri, një formë hekuri që tolerohet mirë nga stomaku i ndjeshëm.

Hekuri është një mineral kryesor dhe lëndë ushqyese thelbësore e kërkuar nga trupi për shumë funksione të ndryshme biologjike. Ne duhet të jemi në gjendje të arrijmë nivele të kënaqshme të hekurit duke konsumuar një dietë të shëndetshme të përbërë nga ushqime të tilla si mishi i kuq, arra, vezë, drithëra dhe perime me gjethe. Sidoqoftë, ka raste, veçanërisht me ato me dieta të kufizuara,  kur mund të kemi nevojë për një mbështetje shtesë. Marrja e mjaftueshme e hekurit zvogëlon lodhjen dhe mbështet nivelet e shëndetshme të energjisë. Hekuri gjithashtu ndihmon në bartjen e oksigjenit rreth trupit në qelizat dhe indet tona aktive. Në këtë mënyrë, hekuri kontribuon në nivelet normale të energjisë dhe mbështet një sistem të shëndetshëm imunitar.

Fatkeqësisht, Hekuri mund të jetë mjaft i ashpër në sistemin tretës, prandaj Gentle Iron përmban hekur në formë bisglikinate e cila është e lehtë për t’u thithur dhe e butë për stomakun.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet marrja e një kapsule në ditë.

Firma

Solgar

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

90

Bulking Agent: microcrystalline cellulose, Iron (ferrous bisglycinate), Vegetable Capsules Shell: hydroxypropylmethyl cellulose, Anti-caking Agent: vegetable magnesium stearate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Solgar – Gentle Iron 20mg”

LART