- 15%

Solgar – Evening Primrose Oil 1300mg

1,836 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Solgar Evening Primrose Oil 1300mg 

Solgar Evening Primrose Oil 1300 mg është një burim i acidit gama-linolenik dhe rrjedh nga bima e aguliçes, e cila lulëzon në Amerikën e Veriut dhe ofron lule të verdha në mbrëmje, prandaj emri i saj. Shpesh konsumohet nga femrat që kërkojnë një zgjidhje natyrale për mbështetjen hormonale dhe rekomandohet nga profesionistët e shëndetit natyror për ushqim të shëndetshëm të lëkurës. Efektet e dobishme të Evening Primerose Oil (EPO) janë përgjithësisht të lidhura me acidin yndyror të omega-6 të pangopur, acidin gama-linolenik (GLA) që përmbahet në këtë vaj, i cili është i përfshirë në prodhimin e hormoneve të njohura për mbështetjen e problemeve shëndetësore që shfaqen tek femrat. Vaji në produkt rrjedh nga farat e shtypura të bimës së Evening Primerose, e cila është një burim i pasur i acidit yndyror omega 6. Ka disa ushqime që përmbajnë këtë acid yndyror të rëndësishëm dhe megjithëse mund të bëhet nga trupi, ai është më efektive kur merret si suplement.

Solgar Evening Primrose Oil 1300 mg është një burim natyral i acidit yndyror esencial omega-6 dhe konsumohet lehtësisht në një sofgel, me një dozë të rekomanduar prej 1300 mg. Kapsulat e buta janë pa gluten, grurë dhe qumësht. Të gjitha produktet Solgar plotësojnë standardet e përsosmërisë të njohura të industrisë ‘Gold Standard’.

Udhëzime mbi përdorimin

Për të rriturit, merrni një 1-3 softgel në ditë, mundësisht pas ushqimit ose siç udhëzohet nga mjeku.

Firma

Solgar

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula xhelatinoze

Sasia

30

Shuma për shërbim%DV
Kaloritë5
Yndyra totale0.5 g 1%**

Evening Primrose Oil (Seed) ofton: 500 mg ***
Linoleic Acid 365 mg ***
Gamma-Linolenic Acid 45 mg ***

Ingredients:
Gelatin, Vegetable Glycerin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Solgar – Evening Primrose Oil 1300mg”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART