- 15%

Solgar – Enzima tretëse vegane

1,819 Lekë

(Vegan Digestive Enzymes Chewable Tablets)

Përshkrimi i Produktit

Solgar Enzima vegane tretëse është një kompleks unik i patentuar që mbeshtet sistemin tretës dhe përthithjen e ushqimit, duke përdorur enzimat  jo me origjinë nga kafshët.

Procesi tretës është një sistem kompleks në të cilin trupi copëton ushqimin në nutrientë duke përdorur enzimat tretëse, të cilat janë të prodhuara në pankreas dhe zorrë. Nëse ne nuk kemi mjaftueshëm enzima tretëse, trupi nuk mund të copëtoje ushqimin totalisht, edhe pse mund të konsumoni një dietë të balancuar dhe shëndetshme. Alergjia ndaj ushqimeve, aciditeti i ulët dhe stresi kronik gjithashtu kanë një impakt të madh në prodhimin e enzimave tretëse. Kjo formulë speciale përfshin enzima që nuk përmban derivate shtazore si lipazë, amilazë, proteazë, amiloglukosidaze dhe celulozë. Secila prej këtyre u drejtohet grupeve të ndryshme ushqimore për t’i dhënë një qasje gjithëpërfshirëse tretjes nga ushqimi të ushqyesit.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet marrja e 1-3 tabletave të përtypshme në ditë, për të ndihmuar trupin tuaj të tresë ushqimin dhe përthithë nutrientët.

 • E përshtatshme për veganë dhe vegjetarianë
 • Pa gluten
 • Pa nënprodukte të bulmetit
 • Pa kripë, pa sheqer, pa niseshte
Firma

Solgar

Forma

Tableta të përtypshme

Bulking Agents: (mannitol, maltodextrin, dextrin), Vegetable Digestive Enzyme Powdered Blend: Lipase, Amylase, Protease, Amyloglucosidase, Cellulase, Anti-caking Agents: (vegetable stearic acid, silicon dioxide, vegetable magnesium stearate), Stabiliser: Guar Gum, Flavouring: natural peppermint flavour.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Solgar – Enzima tretëse vegane”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART