- 15%

Solgar – Earth Source Multi-Nutrient

4,539 Lekë

Përshkrimi i Produktit

 • Kompleks i avancuar i dizenjuar për të mbështetur trupin tonë
 • Në rastet e stresit dhe lodhjes
 • Shpërndan nutrientë të rëndësishëm, duke përfshirë një spektër të gjerë të nutrientëve me performancë të lartë
 • Pa gluten, grurë, maja, produkte të qumështit, konservantë ose aroma artificiale
 • E përshtatshme për veganë dhe vegjetarianë

Solgar Earth Source Multi Nutrient Formula përfshin përbërës natyrorë bimorë dhe i kombinon ato me vitamina dhe minerale, acide yndyrore thelbësore dhe fibra për të krijuar formulën më të plotë ushqyese ndonjëherë.

Një dozë ditore prej 3 tabletash jep të gjithë përbërësit e mëposhtëm kryesorë:

 • Vitamine C – askorbat kalciumi me trëndafil të eger. Askorbati i kalciumit është i tamponuar të jetë më pak acid dhe më i butë në stomak sesa format e tjera të vitaminës C.
 • Vitamina E natyrale – një lëndë ushqyese antioksidante, e cila në formën e saj natyrale është më aktive biologjikisht sesa vitamina E sintetike.
 • Formula përfshin koenzimat e vitaminës B për perthithjen dhe shfrytëzimin maksimal. Vitaminat B janë thelbësore për çlirimin e energjisë së ruajtur në ushqim.
 • Formula unike e Earth Source ® Multi-Nutrient është formuluar posaçërisht duke përdorur minerale në forma të njohura për perthithjen optimale dhe disponueshmërinë e tyre, duke përfshirë kelatet aminoacide dhe forma të tjera minerale organike.
 • Bisglycinate Hekuri – një formë shumë e absorbueshme e hekurit që ka më pak të ngjarë të japë kapsllëk dhe është më e butë në traktin tretës sesa format e tjera të hekurit. Mungesa e hekurit shkakton anemi duke rezultuar në lodhje dhe ulje te imunitetit.
 • Chromium Picolinate – burim pa maja i kromit që ndihmon në ruajtjen e niveleve normale të sheqerit në gjak.
 • Bioflavonoidet e agrumeve – që gjenden së bashku me vitaminën C në natyrë, veçanërisht në frutat dhe perimet siç janë specat, manaferrat dhe agrumet.
 • Bromelain (nga ananasi); HCI Betaine; amylase; lipase;
 • Celulaza – enzima tretëse që rrjedhin nga burime vegjetariane të cilat ndihmojnë përkatësisht shpërberjen e proteinave, karbohidrateve, yndyrnave dhe fibrave.
 • Beta karotene – një anëtar i një familje me mbi 400 komponime natyrale të quajtura karotenoide, të cilat kanë veti të fuqishme antioksidante dhe janë të rëndësishme si pjesë e një diete të shëndetshme. Beta karotene mund të shndërrohet në trup në retinol (vitaminë A).
 • Klorofili – pigmenti jeshil që gjendet në bimë, i cili përdoret nga bimët për të prodhuar energji nga drita në një proces të quajtur fotosintezë. Struktura molekulare e klorofilit i ngjan hemoglobinës, molekulës që mbart oksigjenin në gjak.
 • Spirulina – një algë blu-jeshile; Lëngu i gruritLëngu i elbit – bimësia e re e mbjellë e elbit;
 • Vaji i farës së lirit – një vaj i presuar ne të ftohtë që siguron një ekuilibër të acideve yndyrore omega 3 dhe omega 6 në formën e acidit alfa-linoleik dhe acidit linoleik.
 • Pluhur të vajit të lulediellit dhe borago.
 • Chlorella – një ushqim jeshil.
 • Poleni i bletëve – poleni është agjenti riprodhues mashkull i bimëve të lulëzuara që bartet nga bleta punëtore femra për të fekonduar bimë të tjera.
 • Ginseng (Siberian) – klasifikuar si një adaptogen, një substancë natyrale e cila ndihmon për t’u përshtatur me stresin fizik dhe mjedisor.
 • Hudhra – përdorimi i hudhrës daton të paktën 4000 vjet. Hudhra është një burim natyror i komponimeve që përmbajnë squfur si alicina dhe metionina.
 • Baza barishtore aktive – siguron një përzierje të pluhurave barishtorë të dizejnuar për të plotësuar gamën e gjerë të ushqyesve të cilat gjenden në formulën e Earth Source.
 • Krunde të tërshërës dhe fibra të pektinës së mollës – fibra të tretshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet marrja e 1-3 tabletave në ditë. Mos e përdorni gjatë shtatzanisë. Përmban sojë.

Firma

Solgar

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60


Calcium (as carbonate, ascorbate, citrate), Spirulina powder, Vitamin C (as calcium L-ascorbate), Bulking Agents: (microcrystalline cellulose, hydroxypropylmethyl cellulose), Magnesium (as oxide, citrate), Vitamin E (as D-alpha tocopheryl acid succinate), Cellulose Gum, Anti-caking Agents: (silicon dioxide, vegetable magnesium stearate), Barley Grass Powder, Flaxseed (Linseed) Oil Powder, Wheat Grass Powder, Chlorella Powder (as broken cell wall), Citrus Bioflavonoids, Glazing Agents: (hydroxypropylmethyl cellulose, vegetable glycerin (from palm kernel oil and coconut oil)), Zinc (as picolinate), Iron (as bisglycinate), Siberian Ginseng, (Eleutherococcus senticosus) Root Powder, Boron (as citric acid, boric acid), Borage Seed Oil Powder, Sunflower Seed Oil Powder,
Pantothenic Acid (Vitamin B5, as D-pantothenate, calcium), Choline (as bitartrate), Rutin, Glycine, Active Herb Powdered Base (Echinacea purpurea root, Milk Thistle (Silybum marianum) Seed, Ginger (Zingiber officinale) Root, Cayenne (Capsicum frutescens) Fruit), Vitamin B6 (as pyridoxine HCl), Manganese (as gluconate), Thiamin (Vitamin B1, as thiamin mononitrate), Apple Pectin, Quercetin Dihydrate, Oat Fibre Powder, Riboflavin (Vitamin B2, as riboflavin and riboflavin-5’-phosphate), Inositol, Niacin (Vitamin B3, as nicotinamide), Betaine HCI, Bromelain Powder (from pineapple), Powdered Garlic Clove, Hesperidin Complex, Antioxidant: mixed tocopherols, Natural Source Beta-carotene, Lipase, Amylase, L-Glutathione, Chlorophyll Powder, Copper (as gluconate), Cellulase, Papain (from papaya), Chromium (as picolinate), Folic Acid (as pteroylmonoglutamic acid), Vitamin B12 (as cyanocobalamin), Iodine (as potassium iodide), Colour: copper complexes of chlorophylls, D-biotin, Selenium (as L-selenomethionine), Vitamin D2 (as ergocalciferol).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Solgar – Earth Source Multi-Nutrient”

LART