- 15%

Solgar – Calcium Magnesium Plus Boron

Original price was: 2,420 Lekë.Current price is: 2,057 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Calcium Magnesium Plus Boron

Kalciumi siguron blloqet ndërtuese që ndihmojnë në mbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të fortë dhe të shëndetshëm. Ai gjithashtu mbështet shëndetin e zemrës, sistemit muskuloskeletor dhe sistemit nervor.

Magnezi ndihmon në rregullimin e transportit të kalciumit dhe stimulon sekretimin e kalcitoninës, një hormon që ndihmon në fluksin e kalciumit në kocka. Magnezi gjithashtu punon me ATP për të çliruar energjinë e nevojshme për shumicën e reaksioneve në trup. Ai luan një rol të rëndësishëm në formimin e proteinave dhe funksionimin e shëndetshëm të muskujve.

Ky formulim përmban gjithashtu Bor, një mineral që ndihmon në lehtësimin e metabolizmit të kalciumit, i cili promovon shëndetin e kockave. Kalciumi i mjaftueshëm, si pjesë e një diete të ekuilibruar mirë, mund të zvogëlojë rrezikun e osteoporozës.

Nuk përmban: Gluten, grurë, maja, sheqer, aromatizues, ëmbëlsues apo konservues artificialë.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit, merrni 3 tableta në ditë, mundësisht me një vakt ose siç udhëzohet nga mjeku.

Kujdes: Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni ndonjë medikament ose keni ndonjë problematikë shëndetësore, ju lutem konsultohuni me mjekun tuaj përpara se të merrni ndonjë shtesë diete. Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse ndodhin ndonjë reagim negativ. Mbajeni larg fëmijëve. Ruajeni në temperaturën e dhomës.

Firma

Solgar

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

100

Sasia e shërbimit: 3 tableta
Sasia për shërbim%DV
Calcium (as calcium carbonate, calcium gluconate, calcium citrate)1000 mg 77%
Magnesium (as magnesium oxide, magnesium citrate, magnesium gluconate)400 mg 95%
Sodium† 10 mg <1%
Boron (as boron citrate) 3 mg **

*Vlera ditore (DV) nuk është vendosur.

Ingredients
Microcrystalline Cellulose, Vegetable Cellulose, Citric Acid, Vegetable Magnesium Stearate, Vegetable Glycerin, Titanium Dioxide Color, Vegetable Stearic Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Solgar – Calcium Magnesium Plus Boron”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART