Skintegra – Volcanica, maskë me argjile

2,300 Lekë

Maskë e butë me argjilë dhe e pasur me minerale për ushqimin, pastrimin e fytyrës të yndyrshme dhe me pore të bllokuara

Përshkrimi i Produktit

Skintegra Volcanica

Falë formulimit të menduar dhe elegant, ky produkt ofron kombinimin e kujdesit të avancuar të lëkurës dhe ritualin relaksues të lëkurës.

Skintegra Volcanica është shumë më tepër se një maskë balte. Ky produkt përmban një kombinim të argjilave të cilësisë së lartë (bentonit + baltë) dhe bazës hidroglicerinike, që e bën Volcanica më kremoze dhe dukshëm më pak të thatë në krahasim me maskat klasike të argjilës. Tekstura kremoze me viskozitet relativisht të ulët pastron poret, qetëson lëkurën e inflamuar dhe ruan funksionin e saj barrierë, pa patur ndjesinë e zakonshme të shtrëngimit dhe tharjes.

Çfarë e bën të veçantë këtë maskë?

 • Është një maskë unike e formuluar me glicerinë hidratuese dhe pa përmbajtje vajore, e cila i jep një teksturë të butë dhe kremoze.
 • Formula e saj përmban baltë dhe argjilë higroskopike, si dhe zink, i cili ushqen në mënyrë të përkryer lëkurën e prirur ndaj prodhimit të tepërt të sebumit, poreve të bllokuara dhe papërsosmërive.
 • Zinku dhe bakri (Cu-Zn) përbëjnë një kombinim të shkëlqyer dhe të njohur tradicionalisht për ushqimin e lëkurës shumë të ndjeshme të prirur ndaj parregullsive.

Çfarë përmban maska?

 • Balta është një baltë termale që gjendet në burimet termale dhe për këtë arsye e pasur me squfur elementar që dallohet nëpërmjet erës, silikon dhe magnez, si dhe bakër, mangan dhe selen – minerale thelbësore për lëkurë të shëndetshme.
 • Grimcat e imëta koloidale të squfurit – trajtojnë në mënyrë perfekte gjendjet dermatologjike të manifestuara me inflamacion, irritim dhe bllokim, për këtë arsye është një produkt ideal shtesë për kujdesin e lëkurës për lëkurë me tendenca ndaj akneve dhe prodhim të tepërt të sebumit.
 • Minerale anti-inflamatore dhe rigjeneruese, hidratues, kompleks Tazman™ pepper – reduktojnë reaktivitetin e lëkurës.
 • Argjila – tërheq papastërtitë sipërfaqësore duke e lënë fytyrën të lëmuar dhe të pastruar në vetëm 10 minuta.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni një ose dy herë në javë dhe pas dhjetë minutash shpëlajeni me ujë të vakët dhe vazhdoni me pjesën tjetër të kujdesit të lëkurës.

Firma

Skintegra

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, Normale, E yndyrshme

Forma

Vazo

Sasia

50ml

AQUA, SILT, GLYCERIN, METHYLPROPANEDIOL, PENTYLENE GLYCOL, BENTONITE, ZINC OXIDE, BETAINE, TASMANNIA LANCEOLATA FRUIT/LEAF EXTRACT, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, ISOHEXADECANE, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 80

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skintegra – Volcanica, maskë me argjile”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART