Skintegra – Spectra, krem për rosacea

2,600 Lekë

Serum qetësues i skuqjes, irritimeve dhe inflamacioneve të lëkurës

Përshkrimi i Produktit

Skintegra Spectra

Spectra Serum është një emulsion zbutës i lehtë, me teksturë delikate që përthithet shpejt. Është hipoalergjik, jokomedogjenik dhe indikohet për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për kujdesin e lëkurës me barrierë hidrolipidike të dëmtuar dhe funksion të reduktuar. Funksioni i tij kryesor është të sigurojë mbështetje të përditshme dhe mbrojtje të butë antioksidante për lëkurën e dëmtuar, të përkeqësuar të prekur nga acarimi, skuqja dhe proceset inflamatore.

Në Spectra janë kombinuar vetitë qetësuese dhe mbrojtëse të gjalpit shea, pantenolit, alantoinës dhe vitaminës B12 (të përshtatshme për trajtimin e gjandjeve të ndryshme të acarimit dermatologjik) me efektet antioksidante të ekstraktit të çajit jeshil, kafeinës dhe një prej përbërësit më të fuqishëm të polifenolit – resveratroli.

Lëkura me një gamë të gjerë çrregullimesh funksionale kronike ose akute (si puçrrat, rosacea, lëkura e prirur ndaj dermatitit, lëkura e irrituar ose e thatë nga trajtimet e akneve, etj.) mund të përdorë Spectra vazhdimisht si pjesë e rutinës së përditshme, pasi hidraton, zbut dhe qetëson irritimet. Për lëkurë shumë të ndjeshme dhe të thatë, këshillohet kombinimi i Spectra me Naro. Përveç veprimit të tij qetësues, Spectra vepron si një serum i fuqishëm për lëkurën duke shfaqur ndryshime të hershme strukturore të shkaktuara nga plakja. Antioksidantët si resveratroli dhe ekstrakti i çajit jeshil i përkasin grupit të polifenoleve më të njohura që ofrojnë rezultate të shkëlqyera në riparimin e lëkurës së dëmtuar dhe mbrojtjen e saj nga agjentët e jashtëm.

Përbërësit në Spectra janë përzgjedhur me kujdes për të plotësuar kujdesin e të gjitha llojeve të lëkurës të prirura ndaj ndjeshmërisë dhe shenjave të para të plakjes. Spectra ka një aromë të lehtë, neutrale dhe një teksturë delikate kremoze që përhapet në mënyrë perfekte në lëkurë. Është vizualisht tërheqës për ngjyrën e tij rozë që vjen nga cianokobalamina, e njohur më mirë si vitamina B12, përbërësi kryesor aktiv i Spectra, i cili qetëson, ushqen dhe mbron lëkurën e ndjeshme dhe intolerante.

Përbërësit kryesor

 • Gjalpi shea, Pantenol, Alantoinë dhe Vitaminë B12 – veti qetësuese dhe mbrojtëse të përshtatshme për trajtimin e llojeve të ndryshme të acarimeve dermatologjike, madje edhe ato me origjinë atopike.
 • Ekstrakt i çajit jeshil, Kafeina dhe Resveratrol – efekt antioksidante, riparon lëkurën e dëmtuar dhe ofron mbrojtje nga agjentët e jashtëm.

Benefitet e përdorimit

 • Efektive në lëkurën që shfaq një gamë të gjerë çrregullimesh kronike dhe funksionale si akne, rosacea, lëkurë të prirur ndaj dermatitit, lëkurë të irrituar ose të dehidratuar.
 • Mund të përdoret vazhdimisht si pjesë e rutinës së përditshme të kujdesit për lëkurën pasi hidraton dhe qetëson irritimet.
 • Në rastin e lëkurës shumë të ndjeshme dhe të dehidratuar, rekomandohet kombinimi i Spectra dhe Naro.
 • Vepron si një serum i fuqishëm për lëkurën me ndryshime të hershme strukturore të shkaktuara nga plakja.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni dy herë në ditë si hidratues (lëkurë të yndyrshme / mikse) ose përzieni me një përforcues vaji pa aromë (lëkurë normale në të thatë).

Firma

Skintegra

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Të gjitha

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

AQUA, COCO-CAPRYLATE, METHYLPROPANEDIOL, GLYCERIN, ISOAMYL LAURATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PANTHENOL, RESVERATROL, CAFFEINE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, LECITHIN, ALLANTOIN, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CYANOCOBALAMIN, ISOHEXADECANE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, CARBOMER, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, POLYSORBATE 80, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM PHYTATE, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skintegra – Spectra, krem për rosacea”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART