Skintegra – Lumion, eksfoliues PHA + AHA

3,800 Lekë

Eksfoliues i lëkurës me PHA dhe AHA

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Skintegra Lumion

Lumion është është një eksfoliant i fuqishëm që vepron gjatë natës i bazuar në acidet AHA dhe PHA. Formulimi minimalist në të cilin ylli kryesor është kompleksi acid 6,58% AHA + PHA (pH 3,6) e bën këtë produkt një bestseller për lëkurën e prirur ndaj njollave. I pershtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë lëkurën e maturuar, por bën përjashtim lëkura e ndjeshme.

Lëkura me shenja hiperpigmentimi të dukshme si ato të shkaktuara nga ekspozimi në diell dhe lëkura me strukturë të dëmtuar që nuk ka freski dhe shkëlqim do të përfitojnë nga përdorimi i Lumion. I formuluar me një kombinim të AHA ( ac.laktik dhe glikolik) dhe PHA (në formën e glukonolaktonit) është shumë efikas në eksfolimin e shtresave sipërfaqësore të lëkurës, zbutjen e lëkurës së fortë dhe balancimin e tonit të saj. Me rritjen e moshës, qelizat skuamoze fillojnë të zhvishen me më pak efikasitet nga sipërfaqja e lëkurës dhe kanë nevojë për një ndihmë të vogël për të rivendosur funksionin e tyre normal të deskuamimit.

Përbërësit kryesorë

 • Acid glikolik
 • Acid laktik
 • Glukonolaktone
 • Glicerin
 • Pantenol
 • Ekstrakt Avena sativa
 • Kalçium glukonate

Benefitet e përdorimit

 • Kundër plakjes
 • I jep shkëlqim lëkurës
 • Antiinflamator
 • Hidratues
 • I formuluar pa paraben, aroma, alkool, ngjyrues artificialë dhe irritues të tjerë,

Udhëzime mbi përdorimin

Pas pastrimit të fytyrës, aplikoni një sasi të moderuar në lëkurë, duke shmangur zonën e syve. Pastaj vazhdoni me rutinën tuaj të natës. Një ndjesi shpimi e përkohshme është normale, siç është një skuqje e përkohshme. Ky efekt do të ulet brenda 30 minutave pas aplikimit të produktit. Për shkak të efektit të eksfolimit me intensitet mesatar, Lumion nuk rekomandohet për përdorim të shpeshtë në lëkurë jashtëzakonisht të ndjeshme dhe të hollë, por rekomandohet aplikimi i tij në sasi të moderuar dhe rigoroze një ose dy herë në javë. Gjithashtu, mos harroni të mbroni lëkurën tuaj me një produkt SPF gjatë ditës. Mos e aplikoni Lumion në lëkurë të dëmtuar ose të dëmtuar, ose në lëkurë me rosacea.

Firma

Skintegra

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Të gjitha

Forma

Shishe

Sasia

100ml

AQUA, GLYCOLIC ACID, LACTIC ACID, SODIUM CITRATE, GLUCONOLACTONE, GLYCERIN, PANTHENOL,CALCIUM GLUCONATE, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM BENZOATE, PHENETHYL ALCOHOL

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skintegra – Lumion, eksfoliues PHA + AHA”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART