Skintegra – Infrared, serum me acid azelaik

3,200 Lekë

Serum qetësues kryesisht për lëkura sensitive dhe të inflamuara

Përshkrimi i Produktit

Skintegra Infrared

Skintegra INFRARED është një serum i përqëndruar, qetësues për të gjitha llojet e lëkurës veçanërisht për lëkurën e ndjeshme të prirur ndaj inflamacionit dhe acarimit. Qetëson simptomat e inflamacionit, hidraton intensivisht dhe korrigjon papërsosmëritë e lëkurës.

Ky produkt është i përshtatshëm dhe rekomandohet veçanërisht për çdo dermatozë inflamatore (si rosacea dhe puçrra fytyre), e shoqëruar nga funksioni i dëmtuar i barrierës dhe simptoma të tilla si lëkundje, kruajtje, skuqje dhe procese inflamatore.

Veprimi anti-inflamator është për shkak të:

 • Derivatit të acidit azelaik – hidraton dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës duke qetësuar, zbutur dhe ndriçuar lëkurën (10%).
 • Vitaminat B3 (niacinamide) dhe B5 (pantenol) me ektoin – forcojnë barrierën e lëkurës dhe rigjenerojnë lëkurën e dëmtuar.
 • Ekstraktet bimore si: tërshëra, farat e rrushit, jamballi, Centella asiatica dhe madecassoside – veprim antioksidant, luftojnë papërsosmëritë e lëkurës.

Përbërësit kryesorë

 • Potassium azeloyl diglycinate
 • Ektoin
 • Niacinamide
 • Pantenol
 • Centella asiatica leaf extract
 • Madecassoside
 • Avena sativa kernel extract
 • Tasmannia lanceolata
 • Vinitis vinifera fruit extract
 • Glycyrrhiza glabra root extract

Benefitet e përdorimit

 • Funksion barrierë
 • Antiinflamator
 • Hidratues
 • Antioksidant dhe kundër plakjes
 • I jep shkëlqim lëkurës
 • Është formuluar pa paraben, aromë, alkool të denatyruar, ngjyrues sintetike dhe irritues të tjerë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni një ose dy herë në ditë, preferohet menjëherë pas pastrimit në lëkurë të lagur.

Firma

Skintegra

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Të gjitha

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

AQUA, GLYCERIN, BETAINE, PENTYLENE GLYCOL, POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE, ECTOIN, NIACINAMIDE, PANTHENOL, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT, CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, MADECASSOSIDE, VITIS VINIFERA FRUIT EXTRACT, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, TASMANNIA LANCEOLATA FRUIT/LEAF EXTRACT, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, SODIUM PHYTATE, CITRIC ACID, LACTIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skintegra – Infrared, serum me acid azelaik”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART