Skintegra – Hyperdew, maskë me acid azelaic 5%

3,200 Lekë

Maskë hidratuese me derivat të acidit azelaik

Përshkrimi i Produktit

Skintegra Hyperdew

Hyperdew është një maskë hidratuese e bazuar në një solucion derivat i acidit azelaik 5%, fermente probiotike, NMF (përbën 30% të totalit), spirulinë dhe ekstrakte algash. Është ideale për përdoruesit që kërkojnë një efekt më afatgjatë dhe më shumë funksional në krahasim me një maskë të rregullt hidratuese, pasi njëtrajtëson tonin e lëkurës, minimizon parregullsitë dhe parandalon shfaqjen e shenjave të parakohshme të plakjes.

E lë lëkurën të ushqyer, të lëmuar dhe plot shkëlqim. Mundëson hidratim të thellë, ndërsa emolientët me peshë molekulare të vogël formojnë një shtresë që ruan hidratimin në lëkurë pa patur ndjesi rëndese sipërfaqësore.

Përbërës kryesorë

 • Derivati i acidit azelaik – përftohet duke kombinuar një aminoacid hidratues (glicinë) dhe acid azelaik. Hidraton, zbeh njollat, barazon tonin e lëkurës dhe balancon prodhimin e sebumit. Ruan vetitë e dobishme të acidit azelaik pa efektin keratolitik dhe mund të përdoret në mënyrë të sigurt  edhe në rutina më komplekse e kombinuar me acidet AHA/BHA dhe retinoidet.
 • NMF – faktorë natyralë hidratues thelbësorë për ruajtjen e rezistencës së lëkurës duke rritur përmbajtjen e hidratimit të lëkurës.
 • Fermente probiotike – luajnë rol kyç në mbështetjen e mikrobiomës së lëkurës.
 • Ekstraktet e spirulinës dhe algave – antioksidantë të fuqishëm me efekte të shkëlqyera anti-inflamatore.

Udhëzime mbi përdorimin

Mund të përdoret vetëm ose si hapi i fundit i rutinës suaj të mbrëmjes. Nuk ka nevojë për shpëlarje.

Firma

Skintegra

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Të gjitha

Forma

Flakon me pompë

Sasia

50ml

AQUA, GLYCERIN, DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, BETAINE, COCO-CAPRYLATE, POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE, ARGININE, COPPER GLUCONATE, CARNOSINE, ORYZA SATIVA EXTRACT, SACCHAROMYCES FERMENT LYSATE FILTRATE, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SPIRULINA PLATENSIS EXTRACT, ZINC PCA, LAMINARIA CLOUSTONI EXTRACT, SERINE, TOCOPHEROL, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skintegra – Hyperdew, maskë me acid azelaic 5%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART