Skintegra – Hydra-B, krem me Acid Hialuronik & Niacinamide

2,100 Lekë

Serum hidratues me acid hialuronik, niacinamide dhe panthenol për të gjitha llojet e lëkurës

Përshkrimi i Produktit

Skintegra Hydra-B

Skintegra Hydra B është një serum me teksturë të lehtë, i cili i siguron lëkurës hidratim intensiv dhe në të njëjtën kohë forcon barrierën e saj hidrolipidike.

Përbërësit kryesorë

 • Acid hialuronik me peshë molekulare të ulët – veti të forta hidratuese, të cilat përmirësohen më tej nga efektet e vërtetuara klinikisht të një kompleksi të patentuar me përbërës me origjinë natyrore (që rrjedhin nga gruri dhe druri).
 • Vitaminat B3 (niacinamide) dhe B5 (pantenol) së bashku me Ekstraktin Ginkgo e mbajnë lëkurën të shëndetshme dhe të freskët.

Benefitet e përdorimit

 • Zbut lëkurën dhe në të njëjtën kohë kufizon humbjen transepidermale të ujit, rrit nivelin e hidratimit natyral të lëkurës dhe nxit sintezën e ceramideve të cilat e mbajnë lëkurën të shëndetshme.
 • Është ideale për të gjitha llojet e lëkurës, si një hap kyç në parandalimin e dehidratimit.
 • Mund të përdoret si një produkt i vetëm në lëkurë të yndyrshme dhe mikse pas tonifikimit adekuat, ndërsa në lëkurë normale – në të thatë është ideale si bazë serumi për aplikimin e produkteve të tjera më të pasura sipër, veçanërisht në periudhën e dimrit.
 • Produkti nuk bllokon poret, është hipoalergjik dhe i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.
 • Tekstura e butë e serumit përthithet menjëherë duke mos lënë asnjë mbetje yndyrore ose ngjitëse dhe lëkura ndihet menjëherë e hidratuar pas aplikimit.
 • Është formuluar pa paraben, parfum, alkool, ngjyrues artificiale dhe irritues të tjerë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje pas eksfolimit dhe/ose tonifikimit. Nëse është e nevojshme, shoqërojeni me hidratuesin tuaj të preferuar.

Firma

Skintegra

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Të gjitha

Forma

Flakon me pompë

Sasia

50ml

AQUA, CYCLOMETHICONE, ISOAMYL LAURATE, POLYSORBATE 80, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CETYL PALMITATE, NIACINAMIDE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, SODIUM HYALURONATE, PANTHENOL, ALLANTOIN, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, GLYCERIN, ANHYDROXYLITOL, XYLITYLGLUCOSIDE, XYLITOL, ISOHEXADECANE, XANTHAN GUM,SODIUM PHYTATE, CAPRYLYL GLYCOL, LACTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skintegra – Hydra-B, krem me Acid Hialuronik & Niacinamide”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART