Skintegra – Clarion 2% BHA, larës për fytyrën

2,680 Lekë

Larës fytyre me acid salicilik 2% dhe zink, i përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme dhe akneike

Përshkrimi i Produktit

Skintegra Clarion 2% BHA

Clarion 2% BHA është një pastrues xhel jo-granular mikroeksfoliues për lëkurën mikse dhe të yndyrshme të prirur ndaj poreve të bllokuara dhe akneve. Falë kombinimit të acidit salicilik 2% dhe zinkut, ai heq sebumin e tepërt dhe hap poret edhe pas një kontakti të shkurtër (1 min) me lëkurën. Një hap që zëvendëson pastrimin dhe eksfolimin, është krijuar për një rutinë optimale minimaliste, por edhe për kujdes të avancuar të lëkurës ku duhet të jemi të kujdesshëm që të mos përdorim shumë shtresa të produkteve me përbërës aktivë.

Pse është i veçantë? Për shumë njerëz poret e bllokuara dhe aknet ndikojnë gjithashtu në dekolte dhe në shpinë. Për këtë arsye pastruesi CLARION 2% BHA është produkti ideal 2 në 1 për të gjitha zonat problematike të lëkurës tuaj.

Përbërësit kryesorë

 • Acid salicilik (2%)
 • Zink PCA
 • Karnozinë
 • Betainë
 • Glicerinë
 • Alantoin
 • Argininë

Benefitet e përdorimit

 • Pastrim i lëkurës
 • Anti-inflamator
 • Hidratues
 • I përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme dhe akneike
 • Fytyrë më e pastër dhe e lëmuar
 • Poret të pastruara nga papastërtitë, yndyra e lëkurës e reduktuar
 • I testuar dermatologjikisht
 • Produkt 100% vegan

Udhëzime mbi përdorimin

Mund ta përdorni këtë produkt në rutinën tuaj të mëngjesit ose të mbrëmjes. Frekuenca e përdorimit do të varet nga toleranca juaj personale ndaj acidit salicilik. Në lëkurë të ndjeshme dhe të hollë mund të përdoret 1-2 herë në javë, ndërsa lëkura elastike mund ta toleroni shumë mirë këtë pastrues për përdorim të përditshëm.

 • Aplikoni një sasi të vogël të produktit
 • Shkumoni pak në dorë dhe pastroni fytyrën, duke shmangur zonën rreth syve.
 • Shpëlajeni tërësisht dhe vazhdoni me kujdesin e zakonshëm të lëkurës, duke shmangur hapat shtesë eksfolues, veçanërisht në lëkurën e ndjeshme.
 • Rregulloni frekuencën e përdorimit sipas nevojave të lëkurës tuaj.
Firma

Skintegra

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Akneike, Normale, E yndyrshme

Forma

Shishe me pompë

Sasia

200ml

AQUA, DECYL GLUCOSIDE, METHYLPROPANEDIOL, GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, BETAINE, SALICYLIC ACID, ARGININE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, ALLANTOIN, CARNOSINE, CAFFEINE, ZINC PCA, CARNITINE, PANAX GINSENG EXTRACT, SODIUM CHLORIDE, DISODIUM EDTA, SODIUM BENZOATE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skintegra – Clarion 2% BHA, larës për fytyrën”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART