Skintegra – Cica-Cera, hidratues me Centella Asiatica

3,080 Lekë

Krem hidratues, kryesisht për lëkurë të pabalancuar dhe dehidruar

Përshkrimi i Produktit

Skintegra Cica-Cera

Skintegra CICA-CERA është një krem trajtues intensiv i bazuar në ceramide të nevojshme dhe kompleksin CICA, i krijuar kryesisht për lëkurë të pabalancuar.

 • Është i pasuruar gjithashtu me tërshërë koloidale, pantenol dhe përbërës të pasur me prebiotikë, që mbrojnë lëkurën nga thatësia dhe acarimi.
 • Tekstura e CICA-CERA përthithet shpejt dhe përveç efektit ushqyes, e lë lëkurën po ashtu të lëmuar, të butë dhe elastike.
 • Edhe pse është një krem trajtues, ai mund të përdoret çdo ditë si kujdes parandalues, veçanërisht për lëkurën e pabalancuar dhe reaktive.
 • CICA-CERA hidraton dhe zbut intensivisht lëkurën (aminoacide, glicerinë, hialuronat natriumi), ndihmon në shërimin e plagëve të vogla dhe ruan gjendjen optimale të mikrobiomës së lëkurës (veprim prebiotik).

Përbërësit kryesorë

 • Ceramidet (ceramide AP, ceramide EOP dhe ceramide NP + phytosphingosine)  – efekt mbrojtës në lëkurë duke e bërë atë rezistente, për rrjedhojë reduktohet ndjeshmëria e lëkurës duke e ruajtur njëkohësisht të hidratuar.
 • Kompleksi CICA (Centella asiatica, madecassoside, madecassic acid, acid aziatik) – efektiv në gjendjet inflamatore të lëkurës si: dermatit, eritema post-inflamatore, akne, lëkurë të dëmtuar.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni kremin direkt në lëkurën e pastruar ose pas një hapi shtesë si tonik/serum.

Firma

Skintegra

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Të gjitha

Forma

Flakon me pompë

Sasia

50ml

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PANTHENOL, CAPRYLIC/CAPRIC/SUCCINIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLYL CAPRYLATE/CAPRATE, BETAINE, PENTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, GLYCERIN, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, MADECASSOSIDE, COLLOIDAL OATMEAL, ASIATIC ACID, MADECASSIC ACID, CERAMIDE EOP, CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, ASIATICOSIDE, TASMANNIA LANCEOLATA FRUIT/LEAF EXTRACT, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, BEHENYL ALCOHOL, LECITHIN, CICHORIUM INTYBUS ROOT EXTRACT, CARBOMER, ARACHIDYL GLUCOSIDE, ARGININE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, SODIUM HYALURONATE, TOCOPHEROL, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skintegra – Cica-Cera, hidratues me Centella Asiatica”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART