- 20%

Skincode – SOS oil control Kit

8,752 Lekë

Out of stock

Përshkrimi i Produktit

SOS Oil Control Clarifying Wash

Clarifying Wash është një pastrues i butë që zvogëlon daljen e akneve dhe nxit lëkurën të jetë më e pastër dhe e shëndetshme. Pasi aktivizohet me ujë, prodhon një shkumë të pasur që vepron me efikasitet për të pastruar poret nga papastertitë që i bllokojnë ato duke lënë lekurën e butë, të qartë dhe të rehatshme.

Formulimi: Pa ruajtës artificial, aromatizues, ngjyrues ose derivate shtazore. Dermatologjikisht i testuar

Përbërësit: CM – Glucan, Aktiv Rafinues i Poreve, Acid Salicilik, Kaolin

Aplikimi: Në mëngjes dhe në mbrëmje njom fytyrën me ujë, me pas apliko një sasi të vogël dhe me veprime rrethore fërko pëllëmbët mbi fytyrë dhe qafë. Shmang kontaktin me zonën rreth syve. Shplaje me ujë të vakët. Për rezultate optimale, ndiq më pas me serumin balancues.


SOS Oil Serum matifikues për lëkura të shndritshme

Për lëkurë të shndritshme – të yndyrshme – të kombinuar 
Fluid matifikues – produkt për në cantë (dite dhe nate).

Veprimet

 • Matifikon menjëhere lëkuren e shndritshme
 • Parandalon formimin e akneve
 • Rregullon prodhimin e yndyrës

Rezultatet

 • Lëkura duket e pastër & e butë
 • Pamje e matifikuar
 • Ndihmon make-up të qëndrojë më gjatë
 • Nuk përmban pudër – Ideale për lëkurën problematike
 • Ekstrakte botanike ndihmojnë në normalizimin e yndyrës

Aplikimi

 • Sa herë të jetë e nevojshme – mëngjes, darkë & gjate ditës
 • Apliko xhelin e bardhe deri sa te mos duket
 • Apliko me prekje të lehta mbi pjesën e yndyrshme
 • Mund të përdoret poshtë ose mbi make-up
 • Mënjano kontakt me sytë

Perberesit Aktiv

CM-Glucan

 • Riparon – Rigjeneron – Ruan lëkurën
 • Veti qetësuese & shëruese

Ekstrakt Hithre

 •  Regjës – Antibakterial

Ekstrakt Rozmarine

 • Zvogëlon poret
 • Rregullon yndyrën

Nylon 12

 • Thith yndyrën e tepërt
 • Vepron si sfungjer

Vitaminë C

 • Antioksidues
 • Zbardhues lëkure
 • Përforcues kolagjeni

 Vitaminë E

 • Antioksidues
 • Hidratues
 • Tonifikues

Veprim Osmotik

 •  Efekt qetësues – Hidraton thellësisht

 

Nuk përmban: Konservues artificial – Aromatizues – Ngjyrues – Derivate shtazore – Testuar dermatologjikisht


SOS Oil Control Mattifying Lotion

Ky locion matifikues është një hidratues ditor shumë i lehtë dhe me veprim të shumëfishtë. Ndihmon që të balancojë prodhimin e yndyrës dhe pakëson daljen e akneve duke promovuar lëkurë të pastër, të shëndetshme dhe të matifikuar. Rezultati është heqja e yndyrës së tepërt për një lëkure pa shkëlqim dhe të qetë.

Formulimi: Pa ruajtës artificial, aromatizues, ngjyrues ose derivate shtazore. Dermatologjikisht i testuar

Përbërësit Aktiv: CM-Glucan , Aktiv Rafinues i Poreve, Esktrakt Hithre, Agjent Matifikues (Nylon 12), Vitamin C & E

Aplikimi: Pas aplikimit të serumit balancues, masazho me veprime rrethore mbi fytyrë dhe qafë. Shmang kontaktin me konturin delikat rreth syve.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Skincode

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skincode – SOS oil control Kit”

LART