- 20%

Skincode – Prestige Eye Cream

15,120 Lekë

Krem hidratues kundër rrudhave dhe rrathëve në zonën e syve

Përshkrimi i Produktit

Skincode Prestige Eye Cream

Prestige Eye Cream përbën një risi gjithëpërfshirëse që ndihmon në zvogëlimin e shenjave të dukshme të plakjes. Kremi i syve jep një pamje më rinore dhe më të rigjeneruar.

Kjo formulë e jashtëzakonshme heq fryrjen, ngre, ndriçon, hidraton, ushqen, riparon dhe përmirëson qëndrueshmërinë duke siguruar kujdes të plotë për zonën tuaj të syve. Struktura e saj e pasur përthithet pa mundim, duke e lënë lëkurën të shkëlqejë menjëherë me komfort afatgjatë. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë atë të thatë dhe të ndjeshme. Fokusi kryesor i kremit është:

 • Kundër-plakjes
 • Ton i pabarabartë i lëkurës
 • Humbje e shkëlqimit
 • Dehidratim

Përbërësit aktiv:

 • Total Rejuvenation Active – redukton shfaqjen e rrathëve të errët
 • Relipidium – rikthen barrierën e lëkurës dhe përmirëson hidratimin
 • Chronopower+® – rrit efikasitetin dhe efektet hidratuese të lëndëve aktive duke mundësuar çlirimin më të ngadaltë të tyre

Benefitet e përdorimit:

 • Zbut vijat dhe rrudhat
 • Përmirëson elasticitetin dhe qëndrueshmërinë
 • Rrit hidratimin, ul fryrjen e syve dhe i qetëson
 • Ndriçon zonën e syve, rrit shkëlqimin, promovon një ton të barabartë të lëkurës
 • Teksturë e lëmuar, e mëndafshtë, 100% vegan ,pa paraben, jo alergjik
 • Dermatologjikisht i testuar

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikojeni 3 pika të vogla në zonën e syve në mëngjes dhe në mbrëmje duke përdorur majën e gishtit.
 • Përdorni aplikuesin për të masazhuar me lëvizje të vogla rrethore për të stimuluar mikroqarkullimin.
 • Mbajeni aplikuesin në frigorifer gjatë natës për një efekt shtesë ftohës dhe drenues.
 • Filloni nga këndi i brendshëm i syrit dhe lëvizni jashtë.
Firma

Skincode

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

15ml

AQUA (WATER), PROPANEDIOL, GLYCERIN, DICAPRYLYL CARBONATE, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, STEARYL HEPTANOATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, LAUROYL LYSINE, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, BACILLUS FERMENT, SODIUM HYALURONATE, GLYCERYL STEARATE, HYDROLYZED YEAST PROTEIN, CARBOMER, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOBUTYROYL HYDROXYTHREONINE, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOHYDROXYBUTYRATE, STEARYL CAPRYLATE, GLYCERYL CAPRYLATE, STEARALKONIUM HECTORITE, C10-18 TRIGLYCERIDES, METHYLPROPANEDIOL, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, MICA, SODIUM PHYTATE, PROPYLENE CARBONATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), ALGIN, GALACTOARABINAN, XANTHAN GUM, ALCOHOL, POLYSORBATE 80, LECITHIN, TOCOPHEROL, ACETYL TETRAPEPTIDE-5, MALTODEXTRIN, CETEARYL ALCOHOL, SOY ISOFLAVONES, BIOSACCHARIDE GUM-1.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Skincode – Prestige Eye Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART