- 25%

Skincode – Sun Protection Face Lotion (SPF 50+)

(23 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,930 Lekë.Current price is: 2,947.50 Lekë.

E RE | Formulë e përmirësuar në teksturë dhe përthithje.

Kujdes! Tani produkti vjen në paketim 50ml.

Përshkrimi i Produktit

Skincode Sun Protection Face Lotion (SPF 50+)

Locion për fytyrën për mbrojtjen nga dielli i gjeneratës së re, miqësor ndaj mjedisit, me spektër të gjerë UVA dhe UVB, i cili hidraton dhe mbron lëkurën kundër stresit oksidativ. Është zhvilluar veçanërisht për ata që kanë nevojë për mbrojtjen më të fortë nga dielli. Jo i yndyrshëm, rezistent ndaj ujit dhe djersës, pa aromë, pa parabene, jo komedogjen dhe i testuar nën kontrollin dermatologjik, ky locion oil-free ofron një mbrojtje me spektër të gjerë UVA/UVB për të parandaluar dëmtimet e lëkurës që lidhen me rrezet UV gjatë ekspozimit në diell.

Si pjesë e linjës Skincode Essentials ofron zgjidhje të plota për kujdesin e lëkurës për të ushqyer, rigjeneruar dhe mbrojtur lëkurën. Linja përmban një përzierje të sofistikuar të përbërësve bioteknikë, duke përfshirë një përqindje të lartë të përbërësit aktiv të patentuar, të klasës mjekësore CM-Glucan. Përdoret në dermatologji për të qetësuar, riparuar dhe rigjeneruar, i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe ato më të ndjeshmet.

 • I testuar dermatologjikisht
 • 100% vegan dhe pa përbërës me origjinë shtazore
 • Pa paraben, aroma, konservues & ngjyrues
 • Oil-free

Përbërësit aktivë

 • CM-Glucan ka aftësinë e provuar për të stimuluar mekanizmin mbrojtës të lëkurës, për të përshpejtuar rigjenerimin e lëkurës dhe për të reduktuar thellësinë e rrudhave.
 • Panthenol e njohur edhe si Pro-Vitamina B5 ka veprim anti-inflamator, mbrojtës dhe hidratues të lëkurës.
 • Gjalpi Shea i pasur me acide yndyrore esenciale dhe vitamina, ofron veti rigjeneruese të qelizave dhe vonon në mënyrë efikase plakjen e lëkurës.
 • Filtrat UVA dhe UVA ofrojnë mbrojtje të plotë nga dielli në nivele të ndryshme SPF për çdo aplikim dhe riaplikim.
 • Vitamina E ka veti të forta antioksiduese dhe hidratuese. Ndihmon në rritjen e shkëlqimit të lëkurës dhe tonifikon indet.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni  20 minuta para ekspozimit në diell në fytyrë, qafë dhe dekolte. Riaplikoni rregullisht për të siguruar mbrojtje optimale nga dielli, veçanërisht pas notit, dushit ose tharjes me peshqir. Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë.

Firma

Skincode

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua (Water), Octocrylene, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide (Nano), C12–15 Alkyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Vp/Eicosene Copolymer, Diethylhexyl Butamido Triazone, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Acrylates/C10–30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bis-Ethyihexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Carbomer, Disodium Edta, Ethylhexylglycerin, Pentadecalactone, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Silica, Dimethicone, Phenoxyethanol, Sorbic Acid.

*Vetëm për qëllime informuese. Çdo listë e përbërësve është specifike për referencën e produktit individual. Ju lutemi kini parasysh se listat e përbërësve mund të ndryshojnë herë pas here. Referohuni gjithmonë listës së përbërësve në paketimin e jashtëm të produktit për listën më të përditësuar të përbërësve.

Pështypjet mbi produktin
 • 4.64
  vlerësime
 • 5 Yje
  76%
  4 Yje
  12%
  3 Yje
  12%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
23 përshtypje për Skincode – Sun Protection Face Lotion (SPF 50+)
 • Linda .

  Fantastik! Ma ka mbrojtur shume mire lekuren dhe nuk mu shfaqen njolla kete vit.

 • Hueda Z. (blerës i verifikuar)

  Korrektesi maksimale nga farmacity.al ndersa si produkt fantastik

 • alda g. (blerës i verifikuar)

  Produkti shume i pershtatshem per fytyren time. Deri tani jam shume e kenaqur dhe mbi te gjitha vleresim te madh per farmacity. Shume korrekt dhe te kujdesshem

 • .

  Fantastik

 • Deni D. (blerës i verifikuar)

  A must for the summer ❤️

 • Sindi Z. (blerës i verifikuar)

  Produkt shume i mire per lekuren e yndyrshme.Shume i lehte ne fytyre dhe ofron mbrojtje maksimale!

 • Berna G. (blerës i verifikuar)

  Per mua nuk funksion mire, duhet t hedhesh shume pak produkt ne menyre qe t mos ngeli hije e bardh dhe te perhapet si duhet. Gjiths ana pozitive, thahet shpejt dhe le ndjesi mat.

 • Kimberli F.

  Fantastike ??

 • REA K. (blerës i verifikuar)

  love it❤️

 • Sara G.

  Krem dielli qe ofron mbrojtje shume te larte, e perdor pa qene nevoja te vendos krem hidratues poshte sepse eshte mjaftueshem hidratues dhe zbutes. Ne lekure le nje shkelqim te shendetshem.

 • Iljada B.

  Hidratues dhe mbrojtes

 • Irisi H. (blerës i verifikuar)

  Krem dielli qe ne eksperiencen time ka rezultuar fantastik

 • Megi K. (blerës i verifikuar)

  Hidraton lekuren dhe perhapet lehtesisht. Lekura qendron e bute gjate gjithe dites.

 • romina j.

  E riblej me shume kenaqesi.

 • Artjola B. (blerës i verifikuar)

  I jep lekurës shumë shkelqim dhe hidratim e rekomandoj

 • . (blerës i verifikuar)

  Love it👍🏻

 • Rudina M. (blerës i verifikuar)

  Produkti vjen ne sasi te madhe dhe cmimi me oferte eshte mjaft i leverdisshem. Me kremin nuk jam e kenaqur sepse dhe nese e aplikon ne sasi te vogel, le nje ngjyrese te bardhe i cili perhapet me veshtiresi. Le nje ndjesi te bute ne lekure

 • Marjeta B. (blerës i verifikuar)

  Produkt shume cilesor,dhe paketimi mjaft ekonomik.Do e riblej!💕

 • Anxhela G.

  Eshte e treta here qe blej tek farmacity jane shume korrekt dhe produkte shum cilesore . Jam shume e kenaqur ❤️

 • Vojsava E. (blerës i verifikuar)

  Produkt fantastik

 • Sensila X. (blerës i verifikuar)

  Mbrojtes, le ndjesi mat

 • Fabiola M.

  Fantastik

 • Aba A.

  Per mua eshte super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART