- 20%

Skincode – Alpine White Krem zbardhues për sytë

(2 përshtypje mbi produktin)

3,960 Lekë

(Alpine White Brightening Eye Contour Cream)

Përshkrimi i Produktit

Per te gjithe tipet, imperfeksione ose hiperpigmentim
Krem për sytë i mëndafshtë ndihmon në zbutjen, zbardhjen dhe detoksifîkimin e lëkurës rreth syve.

Veprimet

 • Hidraton konturin delikat të lëkurës rreth syve
 • Parandalon çlirimin e melaninës
 • Zbeh imperfeksionet dhe njollat e moshës
 • Stimulon rigjenerimin qelizor
 • Riparon & qetëson lëkurën e irrituar

Rezultatet

 • Ndihmon zbardhjen e lëkurës rreth syve
 • Zvogëlon enjtjen
 • Zbut pamjen e vijave të holla & rrudhave

Aplikimi

 • Në mëngjes dhe në darkë përreth konturit të syrit.
 • Masazhojeni me butësi në lëkurë deri në përthithje të plotë.

Përbërës aktiv

Vitamin B3 ose Vitamin PP ose Niacinamide

 • Aktiv multi-funksional.
 • Parandalon transferimin e melanozomeve tek keratinocitet.

Zbardhues Lëkure nga Bimë Alpine

 • Shtatë bimë alpine Zvicerane – ndalojnë aktivitetin e tirozinazës.

Ester Vitamin C zbardhues

 • promovon sintezën e kolagjenit – ndalon peroksidimin e lipideve.

Escin

 • zbardhues lëkure, anti-njolle dhe regjës.
 • veprim qetësues dhe hidratues.

 CM-Glucan

 • riparon – rigjeneron – ruan lëkurën
 • veti qetësuese & zbutëse.

Oligopeptide Mikroalgash Jeshile

 • përmirëson imperfeksionet vaskulare si rrathët e errët ose damarët e dukshëm.

Gjalp Shea

 • rigjenerim qelizor
 • zbut – hidraton – ristrukturon

Kafeinë

 • Detoksifikon & zvogëlon enjtjen
 • Zvogëlon rezervat e dhjamit

Nuk përmban: konservues – aromatizues – ngjyrues – derivate shtazore

Testuar dermatologjikisht.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Skincode

Linja

Alpine White, Essentials

Mosha

20+

Forma

Flakon

Sasia

15ml

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Skincode – Alpine White Krem zbardhues për sytë
 • Denisa G.

  Edhe tek ky product skincode nuk zhgenjeu. E adhuroj

 • Iljada B.

  Ne 2 jave perdorim, kam verejtur nje zbehje te rrudhave te imta, lekura eshte zbardhur shume kjo fale vitC dhe niacinamidit, ka kafein qe ndihmon per rrathet e zinje. Ka nje teksture perfekte te leht qe hapet shume mire. Nuk besoj ti ndahem ketij produkti.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART